Yaratıcı Drama ile Hikâyeni Aktar

Pera Çocuk
10-12 Yaş

  • 29 Temmuz 2023 / 13.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden ilham alan bu atölyede katılımcılar, hareket, dans, beden-zihin-nefes birlikteliğini kullanarak hem beden, duygu ve düşüncelerini hem de insanlığın kadim tarihini keşfediyor. Geçmişe yapılan bu yolculukta katılımcılar, insanlık tarihini yeniden yazdıran Göbeklitepe, Karahantepe ve Sayburç’tan buluntuların izini sürerken tıpkı on bin yıl öncesinden bizlere miras kalanlar gibi, yolculuklarından akıllarında kalanları pastel boyalarla yer ve duvardaki büyük kâğıtlar üzerine aktarıyor.

Atölye Yürütücüsü: Gözde Dinç
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Gece Yarısı Hikâyeleri: Retro Rüyalar Oteli <br> Doğu Yücel

Gece Yarısı Hikâyeleri: Retro Rüyalar Oteli
Doğu Yücel

Benden beklemiyordu bunu. Ben de o gün o anda evlilik kararı alacağımızı beklemiyordum. Birden bire ama tamamen de günümüze uygun olup bitti her şey. Evlilik fikri aynı anda aklımızdan geçmiş, aynı anda gülümsemiş, aynı anda gözümüzü kapatıp aynı anda gözümüzü açmıştık. 

Gece Yarısı Hikâyeleri: Ruh <br> Aşkın Güngör

Gece Yarısı Hikâyeleri: Ruh
Aşkın Güngör

En çok çocukları öldürmekten haz duyuyorum. Etleri kesilip göğüs kafesleri kırılırken hep aynı şekilde bağırıyorlar: “ANNE!BABA! ANNEEEE! BABAAAA!”

Tanışmadık Ama O Bizi Biliyor: “Büyük Veri”

Tanışmadık Ama O Bizi Biliyor: “Büyük Veri”

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.