Yaratıcı Drama ile Masal Yolculuğu

Pera Çocuk
7-9 Yaş

  • 29 Temmuz 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden ilham alan bu atölyede katılımcılar, yaratıcı drama teknikleri ile birlikte, etkileyici bir masal yolculuğuna davet ediliyor. Ardından Göbeklitepe’de bulunan ve kolları açık insanları temsil ettiği düşünülen dikili taşlardan ilhamla yer ve duvardaki kağıtlara T şeklinde büyük figürler resmeden çocuklar, bunları çeşitli boyalarla renklendirerek masalın akıllarında bıraktıklarıyla yepyeni bir hikâye meydana getiriyor.  

Atölye yürütücüsü: Gözde Dinç
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi?

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi?

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi? “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisi kapsamında sergide yer alan sanatçıların eserlerini paylaşmaya devam ediyoruz. 

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz. 

Semboller

Semboller

Ali Akay ve Alenka Gregorič küratörlüğünde gerçekleşen Balkanlardan Gelen Soğuk Hava sergimizde, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan çağdaş sanatçıları ağırlıyoruz.