Öğretmenler
Öğretmenler
Öğretmenlerle minyatür sanatını yansıtan eserleri dijital ortamda yaratıcı drama yöntem ve teknikleriyle deneyimliyoruz. Müzede drama sürecinin yapılandırılması sürecinde kullanılan drama yöntem ve tekniklerinin, duyulara dayalı farklı etkinliklerin nasıl ele alınması ve uygulanması gerektiği üzerine konuşuyoruz. Müzede bulunan güncel minyatür sanatı örnekleri üzerinden rol oynama, doğaçlama gibi drama tekniklerini uyguluyor, eserleri çeşitli canlandırma etkinlikleri ve oyunlarla deneyimliyoruz.Bu çalışmayla sınıf dışı öğrenme alanları arasında en etkililerden biri olan müzeleri keşfediyor, drama yöntem ve tekniklerinin müzede öğrenme sürecinde nasıl kullanılacağını deneyimliyoruz.
Eğitmen: Gökhan Karaosmanoğlu
İlişkili Sergi: Minyatür 2.0, Güncel Sanatta Minyatür
“Minyatür 2.0, Güncel Sanatta Minyatür” sergisine yönelik Öğretmen Rehber Kitapçığı'na ulaşmak için tıklayınız.
Malzemeler
A4 beyaz kağıt
Kalem
Kontenjan: 50 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.
iş birliğiyle
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Osmanlı saray ve konak haremlerinde kahve ikramı törenle yapılırdı. Önce gümüş tatlı takımı ile tatlı (reçel) sunulur, ardından kahve ikramı başlardı. Kahve güğümü, tombak, gümüş veya pirinçten yapılmış, ortasında kor ateş bulunan ve kenarlarına takılı üç zincirden tutularak taşınan sitile oturtulurdu. Sitil örtüsü ise, yuvarlak, atlas veya kadifeden, sırma, sim, pul, hatta inci ve elmas işlemeli olurdu.
Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)