Performans

Elektronik Köprüler
İz (Elifnaz Koçak)

Paylaş

21 Şubat 2020 / 20:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi “Elektronik Köprüler” başlıklı konuşma ve performans serisiyle, bu kez elektronik müziğin etkileşime geçtiği diğer alanları keşfe çağırıyor!

İstanbul’da kurulan müzik kolektifi ÆVOM iş birliğiyle hayat geçirilen “Elektronik Köprüler”, teknoloji, edebiyat, sinema, çevre, psikoloji, sosyoloji, bilgisayar oyunları, politika, kentsel dönüşüm, doğa ve felsefe gibi elektronik müziğin beslendiği ve etkileşime geçtiği farklı mesele ve alanları odağına alıyor. Serinin Şubat ayı etkinliğinde Sühan Gürer’in Muslimgauze odaklı konuşmasının ardından, lokal sahnenin önemli isimlerinden İz (Elifnaz Koçak) bir DJ performansı gerçekleştirecek.

18:30     Konuşma
20:00     Performans

Pera Café’de gerçekleştirilen performans ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır, yerler sınırlıdır.

İz (Elifnaz Koçak), 2012’den bu yana çeşitli mekan ve radyolarda DJ olarak çalıyor. Aynı zamanda Arkaoda’da resident DJ olup, çeşitli kolektifler altında etkinliklerini sürdürürken, elektronik müzik ve enstrümantal müziğin sınırlarında gezerek farklı alt janrlardan beslendiği ve deneysel seçkileriyle süslediği kendine has setleriyle performanslarını sergiliyor.

ÆVOM nedir?
ÆVOM İstanbul’da kurulan, farklı mekânlarda kültür sanat ve müzik etkinlikleri gerçekleştiren sınırsız ve aidiyetsiz bir kolektiftir.