Bebek Konseri

Şekerleme Diyarında Erken Yılbaşı Kutlaması

Paylaş

15 Aralık 2019 / 10:30 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi, yeni yılı en genç ziyaretçileriyle kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyor! 15 Aralık’ta gerçekleşecek, bebeklerin ve yeni yürüyen çocukların ihtiyaç ve isteklerine hitap eden özel bir konser ve bale performansı ile bebekler ve çocuklar en büyük bestecilerin çarpıcı eserleriyle bir araya geliyor. Konserde bebekler ve çocuklar hem bir balerinle tanışma hem de onunla beraber dans edip masalın parçası olma şansı yakalıyor!

Kutlamamızda P.I. Çaykovski’nin ünlü baleleri ‘Fındıkkıran’ ve ‘Kuğu Gölü’nden, ayrıca G.Rossini, J.Strauss and Mozart’ın eserlerinden pasajlar seslendiriliyor. Fındıkkıran ve Clara eşliğinde yeni yılı kutlamak için farklı ülkelerden konuklar ile Şekerleme Diyarı’na doğru yola çıkıyoruz!

Tatiana Uzunay - Yaratıcı (Rusya)
Didem Karakaya - Flüt (Türkiye)
Alise Juska Savga - Keman (Letonya)
Kasia Özdemir - Keman (Polonya)
Feride Berin Öget - Viyolonsel (Türkiye)
Olga Yürükoğlu - Balerin (Azerbaycan)

Süre: 1 saat
Yaş: 0-2 yaş arası bebekler için uygundur. Ebeveynler ve daha büyük çocuklar da bilet alarak katılabilir.

Biletler tükendi, ilginize teşekkür ederiz.

Konser Pera Café’de gerçekleşecektir ve yerler sınırlıdır; rezervasyon alınmamaktadır. Yetişkinler ve 2 yaş üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir. 0-2 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak katılabilir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Alise Juska Savga, Amsterdam'da eğitim gördü, Avrupa çapında Barok orkestralara liderlik etti ve çeşitli topluluklarda solist olarak sahneye çıktı. Jāzeps Vītols Letonya Müzik Akademisi'nde erken dönem müziği yorumlama dersleri veren Savga, ayrıca DJ'lerle çalıştı ve elektrik kemanıyla şovlara katıldı.

Didem Karakaya pek çok orkestra ve toplulukta flüt, piccolo ve alto saksafon çalıyor. "Marsyas Flute Dörtlüsü" ve "Trio ad Libitum" topluluklarının üyesi olan Karakaya, İstanbul'da “Flütistan” Uluslararası Flüt Toplantısını düzenledi ve İstanbul'da TRT Radyo 3'te kendi programlarını sundu.

Kasia Özdemir Poznan Müzik Akademisi'nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu, müzik yarışmalarına katıldı ve Avrupa çapında çeşitli orkestralarda çaldı. Uluslararası keman ve piyano öğretmenliği alanında zengin bir tecrübeye sahip olan Özdemir, hem klasik hem de popüler müzik alanlarında aktif.

Feride Berin Öget klasik ve popüler müziği aktif olarak icra ediyor, müzik eserlerine kendi aranjmanlarını yapıyor ve stüdyo kayıt sanatçısı olarak çalışıyor. Doğuş Üniversitesi'nde müzik eğitimi veren ve okul orkestrasını yöneten Öget, TRT radyosunda kendi programını sundu.

Olga Yürükoğlu bale çalışmalarına Bakü'de 6 yaşında başladı, Bakü Devlet Opera ve Balesi'nde çalıştı, Bolşoy Tiyatrosu, Moskova'da Kremlin, St. Petersburg'da Mariinsky Tiyatrosu, İstanbul'da AKM, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sahne aldı. Halen, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde bale dersleri veriyor.