Paylaş

7-12 yaş

Doğa ve Kirlilik: "Çıtır Çıtır Felsefe" Atölyesi

Dünya koca bir çöplük mü? İnsan doğanın parçası değil mi?

İnsan, zekâsı sayesinde hayatını kolaylaştıran binlerce şey icat etti. Büyük bir uygarlık yarattı. Ama bunu yaparken, doğaya istediği gibi kullanabileceği dev bir depo, her şeyi atabileceği devasa bir çöplük gibi davranmaya başladı. Sonunda insan, kendisinin de doğanın parçası olduğunu, yeryüzünde yaşamları birbirine bağlı canlılardan yalnızca biri olduğunu unuttu.

Sanatçı ve eğitmen Müjgan Özçay’ın gerçekleştireceği “Çıtır Çıtır Felsefe” Atölyesi’nde insan ve çevreyle ilgili soruların cevaplarını kendimiz bulmayı amaçlıyor; oyunlar, el işleri, dramalar ve soru-cevap teknikleri gibi interaktif yollarla ilgili kavramlar üzerine düşünüyoruz.

Eğitmen: Müjgan Özçay, Günışığı Kitaplığı
İlişkili Sergi: 16. İstanbul Bienali

 

Yaş Grubu: 10-12
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 1,5 saat

Müjgan Özçay hakkında
Sanatçı, eğitmen, danışman, oyun yazarı ve yönetmen, İstanbul Operası solistlerinden Müjgan Özçay; “Kral ve Ben”, “Batı Yakasının Hikâyesi”, “Fantastik”, “Sweet Charity”, “Kiss Me Kate”, “Bir Tenor Aranıyor” gibi birçok müzikal, operet ve modern eserde başrolde oynadı. Televizyon programları, konserler, şovlar, kabareler yapan, yazdığı oyunlar ve hazırladığı gösteriler sahnelenen sanatçı, seyircinin interaktif katılımıyla gerçekleşen “Aşk İçin” ve “Size de Çıkabilir!” adlı sahne şovlarının da yaratıcısı ve sunucusu. Ülkemizin ilk “çocuk operası” olacak “Kırmızı Tüy” adlı oyunu bestelenme aşamasındaki usta sanatçı, İstanbul Operası adına, okullarda opera sanatını tanıtan “Hadi Operaya!” adlı projeye de imza attı. 2013’ten beri süren SANSEV İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali’nin düzenleyicilerinden ve sunucusu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding desteğiyle düzenlenen 16. İstanbul Bienali kapsamında 17 Eylül - 10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen atölye çalışmalarımız ücretsizdir. 

Rezervasyon
Geçmiş Seans
12 Ekim
 
Cumartesi
13:00

 

10-12 yaş      

Atölyeler