Paylaş

18+

Farklı Bedenlerle Dans Atölyesi

Pera Öğrenme, Engelliler Haftası kapsamında Farklı Bedenlerle Dans atölyesi düzenliyor.  

"Farklı Bedenlerle Dans" Türkiye’nin alanında ilk ve uluslararası organizasyonlarda hareket araştırma metodları paylaşılan ve performansları ile ilgi gören bir topluluk. Proje eserleri kapsamında koreograf, dans terapisti, akademisyen Tuğçe Tuna; farklı fiziksel özellikleri olan kişilerle, bedenin düşünsel, duyusal ve biyomekanik yapısındaki çeşitliliğe, dönüşüme odaklanıyor.

Atölyede, yaratıcılığımız ve bedenimiz arasındaki ilişkiyi analiz etmek, bedensel algılarımızı geliştirmek, beden farkındalığı, hareket mekaniği ve duyusal algı üzerine çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz.

19. yılını kutlayan ‘Farklı Bedenlerle Dans’ projesi; dans sanatçısı, koreograf, dans terapisti, akademisyen Tuğçe Tuna tarafından 2000 yılında İstanbul'da kurulmuş ve 8 Ocak 2001'de gösterilerine başlamıştır.

Atölyeye katılırken eşofman, tayt, tişört, çorap gibi kıyafetlerinizi yanınızda getirmenizi rica ediyoruz. Üstünüzü müzede değiştirebilirsiniz.

Atölyeye, belirli bir deneyim aranmaksızın 18 yaş üzeri dansı seven herkes katılabiliyor.

Eğitmen: Tuğçe Tuna

Yaş Grubu: 18+
Kontenjan: 20 kişi
Süre: 2 saat

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir. Rezervasyon için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Tuğçe ​Tuna
Koreograf, dans sanatçısı, akademisyen.Varoluşla olan iletişimini beden, hareket ve dans üzerinden kuran sanatçı; 1983’de ADOB Çocuk Balesi’nde dans etmeye başladı. 1996 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuvarı ikincisi ve Sahne Sanatları Bölümü birincisi olarak eğitimini onur dereceleri ile tamamladı. 1993’den beri ulusal ve uluslararası festival, organizasyon ve akademilerde; disiplinler arası çağdaş dans ve performans sanatları eserleri, çağdaş dans ve güncel hareket teknikleri uzmanlığı-eğitmenliği ile yer alırken, dans ve performans sanatçısı, koreograf, yönetmen, sanat direktörü, hareket ve dans terapisti olarak çalışıyor. Akademik eğitmenlik deneyimi 1996 yılında MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda başlayan Tuna; 2000 yılından beri Avrupa’da: Salzburg (SEAD 2002-2014), Viyana, Köln, Berlin, Essen, Stuttgart, Stralsund, Paris, Angers, Lublin, Prag, Slovenya, İsrail, Yunanistan gibi yerlerde eğitimler vermeye ve gösterilerini sahnelemeye devam ediyor.

*Fotoğraflar: Batu Tez Yüksel ve Murat Dürüm

 

Rezervasyon
Geçmiş Seans
11 Mayıs
 
Cumartesi
11:00

 

18+      

Atölyeler