Paylaş

18+

Kesişen Dünyalarda Görsel Şiir
Sanatçı Atölyesi: Berkay Tuncay

Atölyede Pera Müzesi'nin Kesişen Dünyalar sergi kataloğundaki kelimelerden üretilebilecek yeni düzenlemelere odaklanıyoruz. Sanatçı Berkay Tuncay’dan Görsel Şiir'in tarihsel gelişimi, örnekleri ve bu atölyedeki üretimlerin koleksiyon ile ilişkisi üzerine bilgi alıyor, katılımcıların metin ile imge arasında ilişkiler kurabileceği özgür bir oyun alanı açıyoruz. Konvansiyonel kuralları olmayan, herkesin serbest çağrışımlarıyla istediği yöne çekebildiği kelime kolajlarının oluşturulmasına olanak sağlıyoruz.

İlişkili Sergi: Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar

Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi
Atölye başına katılım bedeli: 100 TL
Öğrenciler için atölye başına katılım bedeli: 70 TL (Öğrencilerin girişte kimlik kartlarını göstermesi rica olunur.)

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Berkay Tuncay hakkında
Sanatçı (İstanbul, 1983), İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor. İstanbul Üniversitesi Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü’nde aldığı lisans eğitiminin ardından Mimar Sinan Guzel Sanatlar Üniversitesi, Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanat pratiği, çevrimiçi dolaşımda olan kültürel kodları kopyalamak, birleştirmek ve dönüştürmek yoluyla İnternet’in küresel toplum üzerindeki çok katmanlı etkilerinin araştırılması üzerinde şekillenir.

Tuncay, Gastatelier NRW, Düsseldorf (2017), Cite des Arts, Paris (2014) ve Art Center, Istanbul (2011-2013) gibi çeşitli sanatçı misafir programlarına katılmıştır. Sanatçının kişisel sergileri şunlardır; Getting Away With It All Messed Up, Display, Berlin, (2018); Hayat, Sen Sevimli Kedi Videoları İzlerken Başından Geçenlerdir, Gaia Gallery, Istanbul (2016) WE ARE ACCIDENTS WAITING TO HAPPEN, 49A, İzmir (2013), I’M SORRY, BECAUSE I DANCE, De Kijkdoos, Amsterdam (2011). Sanatçının katıldığı yakın zamanlı grup sergileri arasında; Anger is a solution, if anger means kittens, D21, Leipzig (2018); A Future of Archive, Corridor Project Space, Amsterdam (2018); A Theory of the Present, Gaia Gallery, Istanbul (2017); Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, Aksanat, Istanbul (2017); Touch Base, Mindscape Universe, Berlin (2016); Formless: Fluid Reality in New Media Art, Salon of the Museum of Contemporary Art, Belgrade (2015); Bring Your Own Beamer, Pera Museum, Istanbul (2015); Post Internet is Dead, Fisher Gallery, Ohio (2015) gösterilebilir.

İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
22 Mart
 
Cuma
19:30

 

+18      

Atölyeler
Video
Video