Paylaş

18+

Kişisel Ölçü Birimleri
Sanatçı Atölyesi: Ezgi Tok

“Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergisine yönelik atölye çalışmasında, gündelik hayat içerisinde, farklı sebeplerle, sıkça kullandığımız ağırlık ve ölçülerin Orta Tunç Çağı’ndan günümüze kadar devam eden uzun yolculuğunu ve günümüz sanatı ile olan ilişkisini sanatçı Ezgi Tok eşliğinde irdeliyoruz.
İki bölümden oluşan bu atölye çalışmasının ilk bölümünde, ağırlık, ölçü ve birim kavramları, standardizasyon, ölçüm araçlarının formları ve bu formların tarihsel referansları gibi temel başlıklardan yola çıkıyoruz. Sanat tarihinin ağırlık ve ölçü ile olan ilişkisinin mercek altına alıyor ve tartışıyoruz. Katılımcılarla, imge ve ölçü ilişkisinin resim, baskı, yerleştirme, video, mapping gibi farklı mecraların kullanımındaki yerini ve günümüz sanatına yansımalarını inceliyoruz. Çalışmanın ikinci bölümünde ise katılımcılarla, taş ve çeşitli malzemelerle isteğimiz formda kişisel ölçü birimlerimizi ve/veya ölçüm gereçlerini oluşturuyoruz.

İlişkili Sergi: Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri

Atölye başına katılım bedeli: 70 TL
Öğrenciler için atölye başına katılım bedeli: 50 TL
Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
 
Ezgi Tok Hakkında
Ezgi Tok, 1989, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda halen devam etmekte olduğu yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Video, enstalasyon, multimedya ve baskı gibi pek çok çeşitli mecrada üreten sanatçının katıldığı karma sergiler arasında; O’Art Sanat Yarışması, O’Art Galeri, 2017, Gözlemlenir Gerçekler, Mixer, 2017, Bir Yaşam Aralığında, Adahan -1 Galeri, 2017, Efemerid, Cumhuriyet Müzesi, 2017, Local & Global Discourses, California College of Arts, 2016, Aşina, Marmara Üniversitesi, 2015, Yerel ve Global Söylemler, Cumhuriyet Müzesi, 2015, Multiculturalism & Identity, California College of Arts, 2015 yer almaktadır.
İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
30 Mart
 
Cuma
19:30

 

18 yaş ve üzeri      

Atölyeler