Paylaş

7-12 yaş

Merak Makinesi Atölyesi

Pera Öğrenme, Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında havacılık ve uzay alanlarına ilgi duyan çocuklara yönelik Merak Makinesi Atölyesi’ni düzenliyor. 

Bilim Kahramanları Derneği’nin Boeing desteğiyle sürdürdüğü Merak Makinesi programı kapsamında Pera Müzesi ev sahipliğinde atölyeye katılacak çocuklarla, Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri rehberliğinde geri dönüşüm malzemelerinden “helikopter” ve “hava gücüyle dönen makine” tasarlıyoruz.

Havacılık ve uzay alanında mühendislik tasarımları deneyimliyor, merak edip sorgulayarak, araştırma becerilerimizi geliştiriyoruz. Çocuklarla kendimizi geleceğin mucitleri, bilim insanları ve mühendisleri olarak hayal etmeyi hedefliyoruz.

Yaş Grubu: 9-12
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 2 saat

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz. Yedek listeye kayıt olmak için lütfen tıklayın.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Bilim Kahramanları Derneği hakkında
Bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak amacıyla gönüllü bir ekip ile yola çıkan ‘Bilim Kahramanları Derneği’ bu amaca yönelik olarak 6-19 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin katılabileceği farklı programlar ve projeler gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda, Bilim Kahramanları Derneği, çocukların ve gençlerin bilim, sanat, teknoloji, ifade, dinleme, sunum, paylaşım, takım çalışması konularında eğlenceli ve süreç odaklı bir deneyim yaşamalarına imkân sağlamayı hedefliyor.

İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
16 Mart
 
Cumartesi
14:00

 

9-12 yaş      

Atölyeler