Paylaş

Öğretmenlere Yönelik Atölyeler

Öğretmenlere Özel Kısa Film Okuma ve Uyarlama Atölyesi

Farklı disiplinlerdeki öğretmenleri ve eğitmenleri Parajanov, Sarkis ile sergisi kapsamında ücretsiz tur ve kısa filmlere yönelik atölyeye davet ediyoruz. Benzersiz ve şaşırtıcı diliyle sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Sergey Parajanov’un filmlerinden yola çıkarak kısa film aracılığıyla öğrenme tekniklerini araştırıyoruz.

Sergi turunun ardından, animasyon kısa film üzerinden anlatımdaki farklılıklar, filmin sanatsal öğeleri ve Parajanov'un sanatçı kişiliği hakkında konuşuyoruz. Kısa filmi öğrenme sürecinde neden ve nasıl kullanabileceğimiz üzerine konuşuyor; kısa film aracılığıyla öğrencilerin konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirmeye, kültürel farkındalıklarını arttırmaya ve eğitim sürecini canlandırmaya odaklanıyoruz. Atölyenin devamında Parajanov’un kolajlarından esinlenerek hamur, boncuk, kumaş gibi farklı malzemeler ile karakter hazırlıyor ve kısa bir senaryo yazıyoruz.

Not: Atölye sonunda katılımcı öğretmenlere teşekkür belgesi verilecektir.

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz. Yedek listeye kayıt olmak için lütfen tıklayın.

Eğitmen: Eva Büyüksimkeşyan
Kontenjan: 15 kişi

Eva Büyüksimkeşyan hakkında
Dream2Edu (Düşünce Dükkanı)’nın kurucusu olan Eva Büyüksimkeşyan, 1989 Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. 29 yıldır İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor. 2009’dan bu yana teknolojiyi hem sınıfında etkin bir biçimde kullanıyor, hem de teknolojinin derslere entegrasyonu hakkında yapılan çeşitli yurt içi ve yurt dışı konferans ve workshoplara konuşmacı olarak katılıyor. 2010 yılında meslek yaşamında yeni bir kapı aralayıp, öğretmen eğitmeni olmak için BritishSide, Yorkshire’da English Language Training ve daha sonra Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği SLTEP kurslarına katıldı. İngilizce dil eğitimi, dijital araçların sınıfta kullanımlarını anlattığı 2009’dan bu yana düzenli güncellediği A Journey in TEFL (www.evasimkesyan.com) isimli bir bloğu var.

Rezervasyon
Geçmiş Seans
15 Mart
 
Cuma
17:30

 

Öğretmenlere Yönelik Atölyeler      

Atölyeler