Paylaş

Öğretmenlere Yönelik Atölyeler

Öğretmenlere Özel Konuşma Etkinliği
Karşılaşmalar: Orman Pedagojisi

"İnsan türü doğadan geldi. Doğada çırılçıplak iken zaman içinde barınaklar, ulaşım araçları, iletişim sistemleri ve bir sürü şey tasarladık. Bazı hatalar da yapmış olmalıyız ki şehirler, trafik, kirlilik bizi boğuyor."

Doğa ve öğrenme arasındaki bağın ve çevre farkındalığının müfredatlardaki yerini tartışmaya açıyoruz. Okulların fiziki imkânlarını değerlendirerek çocuklarımızı doğa ile yan yana getirmenin, toprağın bilgeliği ve cömertliğini yaşamanın yollarını arıyoruz. Öğretmenlere ve farklı disiplinlerden eğitmenlere yönelik bu etkinlikte, “Orman Pedagojisi” üzerine ilham veren bir konuşma dinliyor ve soru-cevap bölümüyle sonlandırıyoruz. Çevreye duyarlı tüm eğitmenlerimizi bu etkinliğe davet ediyoruz.

Not: Etkinlik sonunda katılımcı öğretmenlere teşekkür belgesi verilecektir.

İlişkili Sergi: 16. İstanbul Bienali

Konuşmacı: Şahin Çevik
Kontenjan: 20 kişi
Süre: 2 saat

Rezervasyon için buraya tıklayın.

Şahin Çevik hakkında
#seyyahogretmen Şahin Çevik, SEV İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. 30’u aşkın ülkede eğitim araştırmaları yapmış olan Çevik, doğa ve öğrenme kavramları üzerine yaptığı çalışmalar ve uygulamalar ile de biliniyor. Orman Pedagojisi kavramını yaygınlaştırmaya çalışan ve ürettiği öğrenme tasarımları ile okul dışı uygulamalarına devam eden  #seyyahogretmen, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi'dir. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding desteğiyle düzenlenen 16. İstanbul Bienali paralel programı kapsamında 17 Eylül - 10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen atölye çalışmalarımız ücretsizdir. 

iş birliğiyle

İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
04 Ekim
 
Cuma
17:30

 

Öğretmenler      

Atölyeler