Paylaş

18+

Portre
Sanatçı Atölyesi: Selim Süme, Ege Kanar

Görünenin Ardındaki Singapur fotoğraf sergisi, Singapur’un gündelik yaşamından az bilinen ya da bilinmeyen kesitleri sunmanın yanı sıra fotoğraflarda metropolde yaşayan insanları da tanıtıyor. Burada canlı ve hareketli herhangi bir şehrin meçhul kalabalığı arasında karşımıza çıkabilen insan tiplerini -mavi yakalılar, komşular, sıradan insanlar– inceliyoruz. Ardından atölyede bu eserlerden yola çıkarak portre çekimi hakkında kısaca bilgi ediniyoruz. Portre çekimlerimizi stüdyo ortamında dijital fotoğraf makinaları ve profesyonel ışık sistemleri ile gerçekleştirip sonrasında karanlık odada portre fotoğraflarımızı, bilgisayar ekranından fotoğraf kağıdına pozlama yöntemiyle basıyoruz.

İlişkili Sergi: Görünenin Ardındaki Singapur

Eğitmenler: Selim Süme, Ege Kanar

Atölye başına katılım bedeli: 70 TL
Öğrenciler için atölye başına katılım bedeli: 50 TL
 
Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
 
Selim Süme Hakkında
 
Sanatçı, teorisyen ve eğitmen Selim Süme sanat pratiğinde imgeyi bir soru olarak ele almaktadır. Öznel belgesel hikaye anlatıcılığından, imgenin temsiliyetine kadar çeşitli konularda fotoğraf üzerine araştırmalar yapmaktadır.  İmgenin gereçeklikle kurduğu ilişkinin kırılganlığı üzerinden imgeyi tekrar soru haline dönüştürmeye çalışan bir sanatsal yaklaşımın peşindedir. 289kd (Recollective, 2009) ve  Tekerrür (Reccollective, 2016) isimli sanatçı kitapları bulunmaktadır. Süme aynı zamanda reccollective ve bandrolsüz kolektiflerinin kurucu üyelerindendir. Bahçeşehir Üniversitesi’nde konuk eğitmen olarak çalışmaktadır. İşleri çeşitli mekanlarda sergilenen Süme, İstanbul ve Viyana’da yaşamakta ve çalışmalarına devam etmektedir.
 
Ege Kanar Hakkında
 
Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Programı’nı bitirdikten sonra Prag Performans Sanatları Akademisi Fotoğraf Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Fotografik görüntülerin anlam üretme biçimlerine odaklanan Kanar, fotoğrafların zaman, mekan, bellek gibi çeşitli kavramlarla ilişkisi etrafında sanatsal araştırmalar kurguluyor. İstanbul’da yaşayan sanatçı kişisel pratiğinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler veriyor.
İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
04 Mayıs
 
Cuma
19:30

 

18+      

Atölyeler