Paylaş

7-12 yaş

Renklerin Döngüsü: Sarkaç Boyama

“Deneyimlerin tekrar edişini açıklarken, zihnin dışsal nesnelerin var olduklarını farz ettiğini söylemişti: tekrar eden veya düzenli olarak gerçekleşen benzer deneyimler, varsayımlar yapmamızı, noktaları birbirine bağlamamızı, sonuçlara ulaşmamızı teşvik eder.” Britanyalı felsefeci David Hume (1711-76)

Hayal kurmak, sanatçı Liang Wei’nin yaratmaya çalıştığı deneyimin temel bileşenidir. Liang Wei’nin eserlerinden ilhamla, günümüzde etrafımızı saran son teknoloji araçlarının yarattığı sanal gerçekliğe alternatif olarak STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Matematik) yöntemini esas alan atölyede, sarkaç boyama tekniğini kullanıyor, yer çekimi kuvveti hakkında bilgi ediniyoruz. Çocuklarla sarkacın izlediği tekrar eden, düzenli yörüngeyi gözlemliyoruz. Farklı zamanlamalar ve farklı renklerle bu yörüngeyi nasıl değiştirebileceğimizi deneyimliyoruz. Zihnimizin çizgileri biçimlere dönüştürdüğü, kendi hayal ve duyusal deneyimlerimizin egemen olduğu bir dünyaya giriyoruz.

Not: Atölyeye katılırken eşofman, tayt, tişört, çorap gibi kıyafetlerle gelmenizi rica ediyoruz.

Atölye alanı sınırlı olduğu için atölyelere katılan tüm çocukların eserleri dijital bir sergiyle izleyicilerle buluşturuluyor. Yaz atölyelerinden bir seçki de atölye alanında sergileniyor.

İlişkili Sergi: Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar
Kontenjan: 10 kişi 
Süre: 2 saat
Atölye Başına Katılım Bedeli: 60 TL

PERAkart aile ile Pera Çocuk atölyeleri %50 indirimli!

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

 

İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
20 Temmuz
 
Cumartesi
14:00
Geçmiş Seans
25 Temmuz
 
Perşembe
14:00

 

7-12 yaş      

Atölyeler