Paylaş

18+

Uygun Isıda Mekanlar
Sanatçı Atölyesi: Çağrı Saray

Bir mekana ait tüm veriler; koordinatlar, ölçüler ve ısı dereceleri, mekana dair yaşamsal fonksiyonları rasyonel olarak ortaya koyar. Peki mekan, içinde barındırdığı, sakladığı bireylerle birlikte mi bu verileri görünür kılar veya insansız, müdahelesiz ve bir deneyim alanı olmaksızın yaşayan bir özerk alan mıdır?
“Uygun Isıda Mekanlar” isimli atölye çalışmasında, Çağrı Saray’ın 2001 yılından bu yana devam ettiği “Uygun Isıda Mekanlar” isimli serisini temel alarak katılımcılarla birlikte mekana özgü bir uygulama gerçekleştiriyoruz. Atölyede, mahrem alan olarak sanatçının yaşadığı ve terk ettiği evlerde ve kamusal alan olarak galeri, eğitim kurumları ve müzelerde sanatçı tarafından gerçekleştirilmiş olan bir dizi çalışmanın devamı niteliğinde Pera Müzesi’ni bir deneyim alanı olarak konumlandıracağımız kolektif bir üretim alanı oluşturuyoruz.
 
 
Atölye başına katılım bedeli: 70 TL
Öğrenciler için atölye başına katılım bedeli: 50 TL
Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
 
Çağrı Saray Hakkında
1979 İstanbul’da doğdu, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.
Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Doçent olarak görevine devam etmektedir. Çağrı Saray, 2001’den bu yana ”Bellek Mekanları” (2017, Jönkopings Lans Museum, Jönkoping, İsveç), “Unutmanın Eşiği” (2017, Pilot Galeri, İstanbul Türkiye), “Eksilen Zaman” (2015, Özel Galata Rum İlköğretim Okulu, İstanbul, Türkiye), “GriKoridor”(2013, CiteInternationaleDesArts, Paris, Fransa), “4/12:BirEv’in Topografyası” (2011, Daire Galeri, İstanbul, Türkiye) ve “Bellek Kutuları-1” (2001, Atatürk Kitaplığı, İstanbul, Türkiye) sergileri dahil olmak üzere 10 kişisel sergi gerçekleştirmiştir. Ayrıca “Unerlöst” (2017, Corpus-G, İstanbul, Türkiye) “Her Anıyla Alıntılanan Geçmiş” (2016, Depo, Tophane, İstanbul, Türkiye), “Kopuşlar ve Kavuşmalar” (2014, Kuad Galeri, İstanbul, Türkiye), “3. Uluslararası Çanakkale Bienali” (2012, Çanakkale, Türkiye) ve “Ateşin Düştüğü Yer” (2011, Depo, İstanbul, Türkiye) dahil olmak üzere 100’ün üzerinde yurtiçi ve yurtdışı karma ve grup sergilerinde ve çeşitli bienallerde işleri sergilenmiştir.
İlginize teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolmuştur.
Geçmiş Seans
24 Mart
 
Cumartesi
15:00

 

18 yaş ve üzeri      

Atölyeler