Paylaş

18+

Yılbaşına Özel
Marimo: Yosun Topu

Pera Öğrenme atölyesinde yılbaşı heyecanını paylaşıyoruz! Yeni yıl dileklerinizi ve kararlarınızı düşündünüz mü? 2020’yi bol şans ile karşılamak üzere "Marimo: Yosun Topu" atölyesinde buluşuyoruz. Tatlı su yosunun anavatanı Japonya'da Atan Gölü ve İzlanda'da Myvatn gölleridir. Bakımları çok kolay olan yosun toplarının Japonya'da şans ve aşk getirdiğine inanılır. Atölyede yosun topu bakımı hakkında bilgiler ediniyor ve akvaryum kumu, ağaç kabukları, dalları, deniz kabukları gibi çeşitli malzemelerle marimomuz için bir yaşam alanı tasarlıyoruz.

Atölyeye kaydolmak için rezervasyon formunu doldurmanızı rica ederiz. Bu web sitesi bağlantısı yalnızca Suna ve İnan Kıraç Vakfı çalışanları tarafından görüntülenmektedir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Marimo (Japonca Mari zıplayan oyun topu, Mo ise suda büyüyen bitkiler için kullanılan bir terim) (İng. Cladophora ball, Lake ball veya Moss Balls) bizdeki adıyla Yosun Topu, muhtemelen bakımı en kolay ve izlemesi en keyifli canlılar arasında. Marimo, yosun topu olarak anılmasına karşın bir yosun değil, bir alg türü. (Algler ise bitkilerle hiç alakası olmayan, buna karşın fotosentez yapabilen çok geniş bir cografi dağılımda yaşayan, kendi besinini üretebilen, kökleri ve yaprakları olmayan ve yosunlara kıyasla daha ilkel olan sucul bir canlı türü.)

Rezervasyon
Geçmiş Seans
24 Aralık
 
Salı
18:00

 

Yılbaşı      

Atölyeler