Paylaş

7-12 yaş

Yırt, Kopar, Birleştir: Sanatçı Gökçe İrten ile Kolaj Atölyesi

Bu kolaj bildiğimiz kolajlara benzemiyor! Sınırsız hayalgücümüzü sanatçı Gökçe İrten eşliğinde keşfe çıkıyoruz.

“...kolaj her şeyin makasla kesilip parçalarının bir araya getirilmesinden çok daha fazlasını ifade eder. Bu, Parajanov’un dünyaya bakışını yansıtır; normalde uyumsuz olan nesnelerin kusursuz bir kombinasyonu.”  Levon Abrahamian

Gökçe İrten ile kolaj tekniğinin inceliklerini öğreniyor, ünlü yonetmen Parajanov’un yarattığı eserlerinden yola çıkarak kompozisyonumuzu kurguluyoruz. İplik, kraft kağıt, geri dönüşüm malzemeleri gibi çeşitli malzemeler kullanarak kolajın yayıldığı alanlara dair yapacağımız çalışmalarla, malzemelerin birbirine uyumunu keşfediyor, kompozisyon algımızı yeniliyoruz.

Eğitmen: Gökçe İrten
İlişkili Sergi: Parajanov - Sarkis ile 

Kontenjan: 10 kişi
Süre: 2 saat
Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

PERAkart aile ile %50 indirimli!
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr


Gökçe İrten Hakkında
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı lisans eğitiminden sonra Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümündeki yüksek lisans eğitimini 'Çocuk Resimli Kitaplarının Tasarım Prensipleri' teziyle tamamladı. University of Arts London'da resimli çocuk kitabı illüstrasyonu üzerine eğitim aldı. Çocuklarla yaratıcı görselleştirme üzerine eğitimler de yapan İrten, yurtiçi ve yurtdışında sergilere katıldı. İlk kişisel sergisi “Muhit”i, 2017 yılında Mixer Gallery’de açıldı. Yazdığı ve resimlediği çocuk kitapları bir çok yayınevinde yayınlanan sanatçı çalışmalarına serbest olarak İstanbul'da devam ediyor.

Rezervasyon
Geçmiş Seans
24 Ocak
 
Perşembe
14:00
Geçmiş Seans
30 Ocak
 
Çarşamba
14:00

 

7-12 yaş      

Atölyeler