Pera Müzesi Artshop Online Mağaza Açıldı!

15 Aralık 2022

Pera Müzesi Artshop, online mağazasını sanatseverlerle buluşturdu. Yeni yılda sevdiklerine yaratıcı hediyeler sunmak isteyenler, 15 – 31 Aralık tarihleri arasında online mağazada tüm ürünlerde, müzede seçili ürün ve yayınlarda %20 indirim fırsatından yararlanabilecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, yeni yılın hemen öncesinde Artshop online mağazayıkullanıma açtı. Sergilerden ilhamla tasarlanan dekoratif objeler, kırtasiye ürünleri, takı ve aksesuarlar, sergi katalogları, sanat kitapları, baskı ve posterler, artık hem müzede hem Artshop online mağazada sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

15 - 31 Aralık tarihleri arasında geçerli yılbaşı kampanyası kapsamında, online mağazada tüm ürünler, müzede seçili tasarım ürünleri ve yayınlar %20 indirimle sanatseverleri bekliyor

Sanattan ve doğadan ilham alan hediyelikler

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın Oryantalist Resim, Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyonlarından ilhamla üretilen tasarımlara, süreli sergiler için hazırlanan ürünler eşlik ediyor.  “Kaplumbağa Terbiyecisi” ve Pera Müzesi’nin diğer ünlü simalarını üzerinde taşıyan kanvas çantalar, yılbaşı kampanyasının dikkat çeken ürünleri arasında yer alıyor. Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndaki zarif portreler ve lirik İstanbul manzaraları, kartvizitlik, cep aynası, takı kutusu gibi günlük objelere sanatsal bir dokunuş katıyor.

Artshop’un geleneksel yılbaşı kampanyasında bu yıl Ağırlık ve Ölçü Sanatı, Etel Adnan ve 17. İstanbul Bienalisergilerinden ilhamla tasarlanan ürünler yer alıyor. Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisinden detaylar, şık takılarda, kol düğmelerinde ve anahtarlıklarda karşımıza çıkıyor. Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş sergisinden ilhamla üretilen seramik bardak ve tabaklar sanatçının renkli dünyasını yaşam alanlarına taşıyor. 17. İstanbul Bienali’ne özel olarak eski sergi brandalarından üretilen vinil çanta ve cüzdanlar ise hem sıra dışı hem çevre dostu bir hediye alternatifi olarak öne çıkıyor. 

Artshop’ta, doğal malzemelerden üretilmiş tasarım ürünleri açısından da farklı seçenekler bulunuyor. Meşe palamudu, avokado ve zerdeçaldan elde edilen doğal pigmentlerle renklendirilmiş el yapımı defterler ile; Gustav Klimt, Piet Mondrian, Vincent Van Gogh gibi ünlü sanatçıların sevimli birer tasviri olan ahşap oyuncaklar sanatseverlere sunuluyor.

Pera Müzesi Arthop yılbaşı kampanyası 31 Aralık’a kadar müzede ve online mağazada devam edecek.

Pera Müzesi Artshop
Meşrutiyet Caddesi No:65 Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul
0212 334 99 00
https://artshop.peramuzesi.org.tr