Adam Yauch, ABD, 2008, 90’,
İngilizce, Türkçe altyazıyla
Adam Yauch’un (Beastie Boys’un kurucu üyelerinden) yönettiği film, ülkenin en iyi lise basketbolcularından NBA yolunda hızla ilerleyen sekizini izliyor ve hayranlarının sevgisini, peşlerinden koşan üniversiteleri ve spor ayakkabısı şirketlerini, milyon dolarların konuştuğu oyunda spot ışıklarının altında yer almak için nasıl hazırlandıklarını gözler önüne seriyor. Film, basketbolun bu yeni kuşağıyla sert bir hip-hop, caz, break ritimleri ve Yauch’un kendine özgü hareketli film biçimini birleştiriyor.
Her bir gösterim indirimli müze giriş bileti (8 TL) ile izlenir. Rezervasyon alınmamaktadır.
Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.
Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)