Kaçış Oyunu: Geleceğin Mirası

Kaçış Oyunu: Geleceğin Mirası

27 Ocak - 19 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 27 Ocak 2023 - 19 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrimiçi kaçış oyunları düzenliyor. Katılımcılar, Pera Müzesi’nin koleksiyon sergilerini bulmacalar aracılığıyla keşfediyor ve sergilerle bağlantılı şifreleri çözüyor.

Yaratıcılığın Doğası: Yetişkinler için Atölyeler

Yaratıcılığın Doğası: Yetişkinler için Atölyeler

16 Mart - 26 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Zamane İstanbulları ve Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi sergileri kapsamında yetişkinlere yönelik disiplinlerarası atölyeler düzenliyor. 

Zamane Hikâyeleri

Zamane Hikâyeleri

3 Ocak - 28 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi ve Zamane İstanbulları adlı sergilere paralel olarak “Zamane Hikâyeleri” isimli programla farklı yaş gruplarına yönelik olarak hem çevrimiçi hem yüz yüze, eğlenceli ve ilham dolu sergi turları ve atölyeler düzenliyor.

Zamane İstanbulları <br> Sanatçılarla Atölyeler

Zamane İstanbulları
Sanatçılarla Atölyeler

19 Mart - 28 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Zamane İstanbulları sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik sanatçı atölyeleri düzenliyor.

Renklerle Dans

Renklerle Dans

18 Mart - 30 Nisan 2023

Pera Öğrenme, Renklerle Dans programı kapsamında, 4-17 yaş aralığındaki katılımcılara yönelik çevrimiçi ve yüz yüze atölyeler düzenliyor.

Koleksiyon Öğrenme Programları

Koleksiyon Öğrenme Programları

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerine paralel, okul öncesi eğitim, temel eğitim ve lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli öğrenme programları düzenliyor.

Okul Grupları

Okul Grupları

Öğrenciler, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra sergiye yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

Öğretmenler

Öğretmenler

Rehberli tur ve atölyelere katılan öğretmenler, koleksiyon sergileri ve süreli sergiler ile müzeyi yakından tanırken öğrencilerine aktarabilecekleri bilgi ve deneyimi ediniyor.

Pera Engelsiz

Pera Engelsiz

Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan atölyelerde, katılımcı gruplar, eğitmen eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Pera Çocuk

Pera Çocuk

Sergilerimizden ilhamla tasarlanan çevrimiçi ve yüz yüze atölyelerde, çocuklar sergileri interaktif bir şekilde deneyimleyerek keşfediyor, yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendi çalışmalarını üretiyorlar.

Pera Genç

Pera Genç

13–17 yaşlarındakilere yönelik sergi turları ve atölyelerde gençler; sanatı farklı disiplinlerle birlikte deneyimliyor.

Pera Yetişkin

Pera Yetişkin

18 yaş ve üzerindeki herkesin katılabildiği atölyelerde katılımcılar, farklı konularda uzmanlaşmış eğitmenler eşliğinde Pera Müzesi’nin koleksiyon ve süreli sergilerinden ilhamla yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor.