Ara Tatil Atölyeleri

Ara Tatil Atölyeleri

16 Kasım - 21 Kasım 2021

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Ara Tatil Atölyeleri kapsamında, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi koleksiyon sergilerine paralel olarak 7-12 yaş gruplarına yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölyeler düzenliyor. 

Öğretmenler Gününe Özel Çevrimiçi Sergi Turları

Öğretmenler Gününe Özel Çevrimiçi Sergi Turları

24 Kasım 2021

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 24 Kasım 2021 tarihinde, tüm disiplinlerden öğretmenlere Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Koleksiyon Sergileri’ne yönelik çevrimiçi sergi turları düzenliyor. 

Koleksiyon Öğrenme Programları

Koleksiyon Öğrenme Programları

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın Pera Müzesi’ndeki koleksiyon sergilerine paralel olarak okul öncesi eğitim, temel eğitim ve lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli öğrenme programları düzenliyor.

Okul Grupları

Okul Grupları

Okul Öncesi Eğitim, Temel Eğitim ve Lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli çevrimiçi öğrenme programlarında gruplar önce sergi turuna katılıyor, ardından çevrimiçi atölyede sergiye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Öğretmenler

Öğretmenler

Çevrimiçi rehberli tur ve atölyelere katılan öğretmenler hem koleksiyon sergileri ve süreli sergiler ile müzeyi yakından tanıyor, hem de kendi öğrencilerine de aktarabilecekleri deneyimler ediniyor.

Pera Engelsiz

Pera Engelsiz

Özel eğitim alan ilkokul, ortaokul ve lise yaş gruplarına yönelik atölyelerde katılımcılar, sergileri rehber eşliğinde dijital ortamda deneyimliyor ve çevrimiçi atölyelere katılıyor.

Pera Çocuk

Pera Çocuk

Sergilerimizden ilhamla tasarlanan çevrimiçi atölyelerde, çocuklar sergileri interaktif bir şekilde deneyimleyerek keşfediyor. Yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendi sanat eserlerini üretiyorlar.

Pera Genç

Pera Genç

13–17 yaşlarındakilere yönelik çevrimiçi sergi turları ve atölyelerde gençler; sanatı farklı disiplinlerle birlikte deneyimliyor.

Pera Yetişkin

Pera Yetişkin

Sergileri dijital ortamda ziyaret eden katılımcılar, çevrimiçi atölye ve konuşmalarda uzman eğitmen veya sanatçılarla bir araya gelerek sanata ve sergilerdeki eserlere dair yeni bakış açıları ediniyor.