Bedenin Harfleri

Pera Çocuk
7-9 Yaş

İstediğin müziği açıp evde rahat hareket edebileceğin bir yere geç. Enerjin yüksekse ve hazırsan aynı “Duvarların Dili” sergisinde yer alan duvardaki yazılar ve figürlerden ilhamla hareket edeceğiz. Bedeninle yazı yazsan nasıl yazardın, onlarla hangi harfleri, nasıl oluştururdun? Hazırsan bunu deneyerek görelim! Müziği açtığında beden hareketleriyle kendi ismini yazmaya başlayabilirsin. Harfleri yaparken vücudunun ve mekanın her seviyesini kullanabilirsin. İster yerde, ister ayakta, ister parmak ucunda. Bu tamamen sana kalmış. İsmini ya da soyadını yazabilirsin. Hatta evde birlikte olduğun kişilerin isimlerini de yazıp onlara sürpriz yapabilirsin. Vücudunu özgür bıraktığında ortaya çıkanlara inanamayacaksın...

İlişkili Sergi: Duvarların Dili

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme 

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.