Bedenin Harfleri

Pera Çocuk
7-9 Yaş

İstediğin müziği açıp evde rahat hareket edebileceğin bir yere geç. Enerjin yüksekse ve hazırsan aynı “Duvarların Dili” sergisinde yer alan duvardaki yazılar ve figürlerden ilhamla hareket edeceğiz. Bedeninle yazı yazsan nasıl yazardın, onlarla hangi harfleri, nasıl oluştururdun? Hazırsan bunu deneyerek görelim! Müziği açtığında beden hareketleriyle kendi ismini yazmaya başlayabilirsin. Harfleri yaparken vücudunun ve mekanın her seviyesini kullanabilirsin. İster yerde, ister ayakta, ister parmak ucunda. Bu tamamen sana kalmış. İsmini ya da soyadını yazabilirsin. Hatta evde birlikte olduğun kişilerin isimlerini de yazıp onlara sürpriz yapabilirsin. Vücudunu özgür bıraktığında ortaya çıkanlara inanamayacaksın...

İlişkili Sergi: Duvarların Dili

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme 

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.