Desen Kompozisyonları

Öğretmenler

  • 23 Şubat 2021 / 19:00

Bu atölyede farklı disiplinlerden öğretmenlerle büyüden sanata, kırılmadan yansımaya çeşitli olgu ve ritüelleri kapsayan kristallerin nesne ve kavram olarak güncel eserlerde nasıl ele alındığını inceliyoruz. Katılımcılarla sergiden seçilen eserlerden yola çıkarak kavramı sorgulatma, geçmişle bağlantı kurma, ses ve hareketle yansıtma oyunları oynayarak kristallerin hayatımızdaki yansımalarını keşfediyoruz. Ardından, sergideki eserlerden yola çıkarak sulu boya, keçeli kalem gibi malzemelerle, tuz ve şeker kristallerinin birleşimiyle sıçratma, çizim gibi farklı teknikler kullanarak iki boyutlu kompozisyonlar oluşturuyoruz. Ortaya çıkan çalışmalar üzerinden deneyimlerimizi, hislerimizi, gözlemlerimizi konuşuyor, birbirimizle üretimlerimizin hikayesini paylaşıyoruz. Sanatla iletişim kurmanın farklı yöntemlerini keşfediyor, çeşitli ifade tekniklerini deneyimleyerek öğreniyoruz. 

İlişkili Sergi: Kristal Berraklığı 

Malzemeler
Resim Kağıdı
Keçeli Kalem
Sulu Boy
Fırça
Suluk
Tuz
Toz Şeker
Küçük El Aynası  

Eğitmen: Filiz Kara Bilgin
Kontenjan: 50 kişi
Süre: 90 dakika 

Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gerekmektedir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr


 iş birliğiyle

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Küçük Farklılıkların Kibri

Küçük Farklılıkların Kibri

Grayson Perry sergisinde yer alan Küçük Farklılıkların Kibri, 2012’de tamamlanmış altı büyük halıdan oluşan, zevkin ve sınıfın Britanyalılar üzerindeki büyüleyiciliğini araştıran bir seridir.

Mütevazı Bir Evrenin Ontolojisi

Mütevazı Bir Evrenin Ontolojisi

Dört bölümlük ‘Söylenen Şeyler’ yazı serisinin sonuna geldik – bu hafta çömleğin kendisi dile geliyor, ve söyleyecek çok şeyi var!

Portmantoda Olağan Dedikodular

Portmantoda Olağan Dedikodular

 Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ikinci bölümde evin portmantosunda yolları kesişen eşyaların dedikodusuna kulak misafiri oluyoruz…