Eğlenceli Bloklar: Üst Üste Diz ve Çiz!

Pera Çocuk
4-6 Yaş

  • 23 Temmuz 2024 / 10.30
  • 27 Temmuz 2024 / 10.30

Ters Yüz PƎR sergisinden ilham alan bu atölyede; üzerinde komik gözler, kocaman ağızlar ve eğlenceli karakterler yaratmayı kolaylaştıracak birçok özellik bulunan baskılara sahip ahşap bloklar kullanılıyor. Çocuklar, blokları birbirinin üzerine dizerek, farklı şekillerde birleştirerek ve beğenmezlerse yerlerini tekrar tekrar değiştirip bambaşka şekillerde yeniden dizerek eğlenceli karakterler yaratıyor. Tasarımı hiç bitmeyen ve yeni ihtimalleri içinde barındıran en beğendikleri karakter ise, renkli boyalar kullanılarak kağıt üzerinde ölümsüzleştiriliyor.

Kontenjan: 12 kişi
Süre: 60 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

iş birliğiyle

TAHTOY hakkında
Tahtoy, aynı atölyeyi ve hayata karşı aynı tutumu paylaşan sanatçı Candan İşcan ve Kerem Ardahan tarafından 2022 yılında kuruldu. “Yaratıcı insanlar için sıradışı oyuncaklar” mottosuyla yola çıkan Tahtoy, oyun deneyimini özgürleştiren, yaratıcılığı besleyen, kuralı olmayan, zamansız, cinsiyetsiz, açık uçlu ve koleksiyon değeri taşıyan oyuncaklar üretir.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Kadın Giyimi

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Kadın Giyimi

Yabancılara kapalı bir dünya olduğundan Harem’deki kadınların yaşantısı batılı ressamların ve sanat tüketicisinin en çok ilgisini çeken konulardan olmuştur. 

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Müzik ve Eğlence

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Müzik ve Eğlence

Batılı ressamların Osmanlı konulu iç mekanda geçen gündelik yaşam resimlerine baktığımızda müzikli eğlenceler yaşama dair önemli bir detay olarak dikkat çeker. Bazen de tek figürlü resimlerde sadece müzik yapan kadınlar betimlenmiştir. 

Venedik balyosunun Topkapı Sarayı’na kabulü

Venedik balyosunun Topkapı Sarayı’na kabulü

1699’dan 1737’deki ölümüne kadar İstanbul’da yaşayan Valenciennes’li ressam Jean-Baptiste Vanmour’un eserleri arasında Avrupalı elçilerin kabul törenlerini betimleyen seriler özel bir yere sahiptir.