Paula Rego’nun kimi zaman kumaş, kimi zaman kil ve kağıt hamuru kullanarak oluşturduğu figürlerden esinle tasarlanan bu atölyede, sanatçının eserleri çocukların üç boyutlu tasarımları aracılığıyla yeniden yorumlanıyor. Atölyede önce rehber eşliğinde sergi turu yapılıyor, ardından serginin renk ve dokularla örülü masalsı dünyası, rengarenk atık kumaşlar ve kağıt gibi malzemeler aracılığıyla eğlenceli kuklalara dönüşüyor.
İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi
Eğitmen: Giz’li Atölye Kolektifi
Yaş Grubu: 4-6 yaş
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 120 dakika
Atölye katılım bedeli: 120 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
1857’de Beyoğlu Postacılar Caddesi’nde “El Chark Societe Photograhic” adlı bir stüdyo açan levanten kökenli Pascal Sébah, 1860 yılında fotoğraf tekniğini iyi bilen ve bu alanda Paris’te çalışmalar yapmış A. Laroche adında bir Fransızla birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Rus Elçiliği’nin bitişiğindeki stüdyosuna taşınır...
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)