Elçi, Ressam, Canavar Oyunu

Pera Çocuk
7-9 Yaş

Taş-Kağıt-Makası oyununu biliyor musun? Biliyorsan ve daha önce oynadıysan bu oyun ona çok benziyor. Tek farklılık bu oyunda hareketler ve isimler biraz farklı. Bu oyunda Kesişen Dünyalar sergimizde bulunan Elçi ve Ressam yer alıyor. Oyuncular birlikte Elçi-Ressam-Canavar için ortak hareketler ve sesler bulabilir. Bir öneri olarak; elçi için şapkasını başına koyma hareketi, ressam için fırçasıyla boyama hareketi, canavar için ellerini kaldırarak korkutma hareketi olabilir. Bu konuda tamamen özgürsünüz. Bu hareket ve sesleri birlikte birkaç defa tekrarlayarak herkesin öğrendiğinden emin olmalısınız. 1-2-3 diye sayıp iki oyuncu  aynı anda dönerek istedikleri hareketi/sesi yaparlar.

Puanlama için ipucu ise şöyle; elçi ressamı, ressam canavarı, canavar ise elçiyi yenerek puan kazanır. Her iki oyuncu aynı hareketi yaparsa berabere olur ve ikisi de puan alamaz. 5 puana ulaşan oyuncu kazanmış olur! Eğer oyuncu sayısı ikiden fazlaysa bir kişi hakem olabilir ya da gruplar halinde oynayabilirsiniz.

İlişkili Sergi: Kesişen Dünyalar

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.