Ev Dedektifi

Pera Çocuk
4-6 Yaş

Bugün birlikte evimizi keşfedeceğiz. Hazır mısın? Şimdi hemen eline bir keçeli kalem al ve avucuna ya da ufak bir kağıda istediğin şekli veya deseni çiz. Şimdi bu çizimine en çok benzeyen deseni evde bulma vakti. Yani dedektiflik zamanı! Evin farklı köşelerine, odalarına; oraya buraya şuraya bak bakalım. Bulduğunda dedektiflik hatırası olarak fotoğraf da çekilmeyi ve #PeraÖğrenme etiketiyle sosyal medyada paylaşmayı unutma!

İlişkili Sergi: Duvarların Dili

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.