Pera Çocuk
9-12 yaş
Bir fotoğrafı ya da resmi sanat yapan şey nedir? Neden bunlara sanat eseri diyoruz? Sanatçı Lale Tara’nın Botticelli’nin ünlü eseri “Venüs’ün Doğuşu”ndan etkilendiği çalışmalarından yola çıkıyoruz. Sergideki fotoğrafları sanat tarihinin önemli eserleri ile ilişkilendirerek inceliyoruz. Geçmişten bugüne birçok sanat eserini inceleyip, derin ve eğlenceli bir sanat felsefesi tartışması yapıyoruz. Sanatın ne olduğunu sorguluyor, güzellik ve estetik kavramları üzerine düşünüyoruz.
Eğitmen: Seda Acar, minifilozofi
Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)