Geçmişin Motifleri ile Ahşap Baskı

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 22 Temmuz 2023 / 13.30
  • 3 Ağustos 2023 / 13.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek hem arkeoloji bilimi hem de bu önemli arkeolojik alanların keşfinin insanlık tarihi açısından önemi hakkında bilgilenen çocuklar, sergide yer alan hayvan sembollerinin mitolojik anlamlarını görseller üzerinde inceleyerek öğreniyor. Ardından çocuklar, ahşap baskı yöntemini kullanarak binlerce yıl öncesindeki insanların taşlara işlediği bu figürleri, gündelik hayatlarında da kullanabilecekleri bez çantaların üzerine diledikleri renklerle aktarıyor.

Atölye yürütücüsü: Melike Güven
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

 

 

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kitsch ve Kitle Kültürü <br>  Umberto Eco

Kitsch ve Kitle Kültürü
Umberto Eco

Doğrudan bir etkiyi amaçlayan bir iletişim olarak Kitsch'in tanımı, kuşkusuz, onu kitle kültürü ile özdeşleştirmeye ve avantgarde'ın öne sürmüş olduğu "yüksek" kültürler diyalektik bir karşıtlık içine koymaya yardımcı olmuştur. 

Akıl Çağı’ndan “Kaplumbağa Terbiyecisi”ne

Akıl Çağı’ndan “Kaplumbağa Terbiyecisi”ne

1 Mayıs 1906 tarihinde Paris Grand Palais’de açılan Salon sergisinde bir Osmanlı ressamının da eseri yer almıştı. Bu, Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” ismiyle tanınmış olan resmiydi. 

Etel Adnan

Etel Adnan

1925 yılında Beyrut’ta dünyaya gelen Etel Adnan’ı anlatmaya tüm söyleşilerinde kendinden bahsederken kullandığı ilk cümleleri alıntılayarak başlamalı: “Annem İzmirli bir Rum. Babam Şamlı bir Osmanlı kurmay subayı.”