Geçmişin Motifleri ile Ahşap Baskı

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 22 Temmuz 2023 / 13.30
  • 3 Ağustos 2023 / 13.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek hem arkeoloji bilimi hem de bu önemli arkeolojik alanların keşfinin insanlık tarihi açısından önemi hakkında bilgilenen çocuklar, sergide yer alan hayvan sembollerinin mitolojik anlamlarını görseller üzerinde inceleyerek öğreniyor. Ardından çocuklar, ahşap baskı yöntemini kullanarak binlerce yıl öncesindeki insanların taşlara işlediği bu figürleri, gündelik hayatlarında da kullanabilecekleri bez çantaların üzerine diledikleri renklerle aktarıyor.

Atölye yürütücüsü: Melike Güven
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

 

 

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Pera Müzesi’nde Bir Gece

Pera Müzesi’nde Bir Gece

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

Kurum Kurum Galatasaray | Besim F. Dellaloğlu

Kurum Kurum Galatasaray | Besim F. Dellaloğlu

İstanbul tek bir şehir midir? Paris’in üniversitelerinin numaralandırılması gibi bir gün İstanbul da birkaç parçaya bölünüp numaralandırılır mı? Bunlar çok zor sorular! 

Salgın ve Sanat <br> Sanal Müze Pratikleri

Salgın ve Sanat
Sanal Müze Pratikleri

Bir süredir bu denli geniş ölçekte tecrübe etmediğimiz bir salgına tanıklık ediyoruz: Covid-19. Etrafımızı birdenbire ve hızla saran, hayatımızda öncelik olarak belirlediğimiz birçok şeyin önüne geçen bu virüs, bizleri alışkanlıklarımızı yeniden düşünmeye mecbur bırakıyor.