Genç Kâşifler: Gizli Dünyaların Haritası

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 8 Ağustos 2023 / 13.30

Antik yerleşim yerlerinin haritaları olsa neye benzerdi diye düşünen çocuklar, Göbeklitepe’nin, sihirli bir ormanın ya da deniz canlılarının haritası gibi hayali haritalar düşlüyor. Ardından Orta Çağ'dan günümüze haritalar ve manzara resimleri ile yaşanılan çevreye bakışın ve çevreyi keşfetmenin nasıl değiştiğini inceleyen çocuklar, bu öğrendiklerini farklı tekniklerle uygulamaya koyuyor. Katılımcılar, yaşadıkları çevrenin ya da hayal ettikleri bir dünyanın haritasını, 2 ve 3 boyutlu biçimlerde yaratıyor.

Atölye Yürütücüsü: Ekin Can Göksoy
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Son Sefer <br> Galip Dursun

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Son Sefer
Galip Dursun

Biraz önce, yolcu salonunda vapurun hareketini beklerken aklıma bir oyun geldi. Küçükken evde, buradan epey uzakta ve geçmişte kalmış ülkemde oynadığımız, nasıl oynadığımızı bile hatırlayamadığım bir oyun. Vapura binmek için bekleyen kalabalığın arasında kendimi olduğumdan bin kat daha yalnız hissettiren cinsten. 

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.