Hikâyeden Yaratıcı Dans ve Harekete

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 25 Mart 2023 / 13.30

Dans ve hareket terapisi temelli bu atölyede çocuklar, Paula Rego’nun yaşamından kesitler de barındıran masalsı hikâyeler anlattığı eserlerinden ilham alıyor. Yaratıcı hareket teknikleri ve doğaçlama dans yönergeleri ile kendi özgün hareketlerini keşfeden çocuklar, ortaya çıkan hareketleri büyük bir kağıt üzerine aktarıyor ve ortaya çıkardıkları bu çizgi, sembol ve renklerden oluşan hikâyeyi hep birlikte yorumluyorlar. Atölye, çocukları özgün bedensel ifadeleri aracılığıyla, hikâyelerini açığa çıkarmaya davet ediyor.

İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi

Eğitmen: Derya Dinç
Yaş Grubu:  7-12 yaş
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye katılım bedeli: 120 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Leonardo’nun Atı

Leonardo’nun Atı

Leonardo da Vinci, 1493’te, tam 500 yıl önce, Milano Dükü Ludovico il Moro’nun 12 yıl önce babasının anısına sipariş ettiği atlı anıtın (doğal büyüklüğün 4 katı boyda) dökümü için hazırlıkları bitirmek üzereydi.

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera, 1886’da Guanajuato’da doğdu. San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğreniminden sonra, henüz 19 yaşındayken devlet bursuyla Avrupa’ya gitti. 12 yıl boyunca Madrid ve Paris’te kübist çevrelerde yaşadı ve resim yaptı.

Martín Zapater’in Portresi (1797)

Martín Zapater’in Portresi (1797)

Martín Zapater y Clavería 12 Kasım 1747’de Zaragoza’da doğdu. Mütevazı bir tüccar ailesine mensuptu; hali vakti yerinde akrabası Juana Faguás ve kızı Joaquina de Alduy tarafından evlat edinildi. 1752-1757 yılları arasında Zaragoza Escuelas Pías okulunda Goya’yla birlikte okudu; bu dönemde başlayan dostlukları Zapater’in 1803’teki ölümüne kadar devam etti.