İleri Dönüşüm ile Figüratif Ağırlıklar

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 21 Ekim 2023 / 10.30

Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisini rehber eşliğinde gezen çocuklar, sanat ve zanaatı bir araya getiren yüzlerce yıllık ağırlıkları inceliyor. Uyuyan ördek, boğa, kurbağa gibi hayvan biçimli ağırlıklar ile tarihi/mitolojik karakterleri betimleyen ağırlıklar, rengarenk tasarımlara ilham oluyor. Çeşitli atık malzemeler ve karışık teknikle oluşturulan ağırlıklar, atölye sonrasında kitap desteği, kapı stoperi olarak ya da dekoratif amaçla kullanılabilir! 

Atölye yürütücüsü: Giz’li Atölye Kolektifi
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Chlebowski'nin Sultanı

Chlebowski'nin Sultanı

Bu resim, Stanisław Chlebowski’nin savaş dışı bir konuyu ele alan büyük tuvallerinden biri; boyut olarak bununla karşılaştırılabilecek tek resim, bugün İstanbul Askeri Müzesi’nde bulunan Kâğıthane’de Osmanlı Hayatı’dır.

Esir Sultan

Esir Sultan

Yunanlıların Türk boyunduruğunu kırmak için yürüttükleri savaş Avrupa tarafından yakından takip ediliyordu. Romantizmin hakim olduğu bu çağda, Yunanistan’ın çevresinde 1821 ile 1832 arasında gelişen olaylar ulusal bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü haline gelmişti. 

Kuyunun Yanında

Kuyunun Yanında

Tadeusz Ajdukiewicz Doğu’yu, 1877’de, Władysław Branicki’yle birlikte çıktığı Suriye, Mısır, Türkiye ve Kırım turunda keşfetti. Bu deneyim onda derin bir etki yarattı, yaşamının sonuna kadar da Doğulu temaları kullanmayı sürdürdü.