İmgenin Gizemi: Siyah Beyaz Fotoğraf

Pera Yetişkin

  • 19 Ağustos 2023 / 14.00

Hem geçmiş projelerinde hem de müzede sergilenen eserlerinde ağırlıkla siyah beyaz çalışan Isabel Muñoz’un pratiğinden ilham alıyoruz! Katılımcılar, soyutlama, gizem ve hayal gücüne alan açan siyah beyaz fotoğrafın inceliklerini, fotoğrafçı Orçun Karamustafa eşliğinde öğreniyor. Siyah beyaz fotoğrafın kökeni ve bugünü ile duygusal ve estetik etkisine odaklanılacak atölyede katılımcılar; fotoğrafta kompozisyon, ışık kullanımı, pozlama ve beyaz dengesi gibi elementler hakkında bilgi sahibi olurken siyah beyaz fotoğraflar çekiyor.

Not: Atölye çalışmasına profesyonel fotoğraf makineniz ya da cep telefonunuz ile katılabilirsiniz. 

Kontenjan: 10 kişi
Süre: 180 dakika
Atölye başına katılım bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

Orçun Karamustafa hakkında 1991 doğumlu fotoğrafçı sokak ve doğa fotoğrafçılığına odaklanıyor, manzaraların ve müzikal monografilerin zaman çizelgelerini fotoğraflamayı amaçlıyor. “Kalan” adlı bir belgesel film çekti ve birçok master projede iş birliği yaptı. Ayrıca, Preus Müzesi - Norveç Ulusal Fotoğraf Müzesi aracılığıyla “Juried Exhibition Photography Day Queer Edition 2022” kapsamında “Photography Day - queer” edisyonundaki katılımcılardan biri oldu. “Our Queens” adlı fotoğraf serisi, Belgrad’taki Merlinka – International Queer Film Festival’da sergilendi. İstanbul'da yaşıyor ve üretimlerini sürdürüyor.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

İzlenimcilik ile Oryantalizm Arasında

İzlenimcilik ile Oryantalizm Arasında

On dokuzuncu yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyoruz. 

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizimiz devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz. 

Venedik Ressamı

Venedik Ressamı

Pera Müzesi 10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyor.