Işıldayan Pera: Avize Tasarlıyorum

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 20 Temmuz 2024 / 10.30

Müzenin kafesinde bulunan klasik, kristal taşlı avizeler dikkatini çekmiş miydi? Ters Yüz PƎR sergisi için bu avizelerden biri sergi katına yerleşti, yerine ise bambaşka bir aydınlatma aracı getirildi! Sergiden ilham alan çocuklar atölyede birer Pera Müzesi avizesi tasarlıyor. Geçirgen kağıtlar, renkler ve ışığın kırılganlığını kullanarak üretilecek avizeler aracılığıyla çocuklar; renk teorisi, geçirgenlik ve ışık gibi konuları, yaparak-öğrenme yöntemiyle deneyimliyor.

Atölye Yürütücüsü: Pley Studio
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL  

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kimliğin Parçaları

Kimliğin Parçaları

1972 yılında Bosna-Hersek’teki ilk Güzel Sanatlar Akademisi olarak kurulan Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi kuruluşundan bu yana Saraybosna çağdaş sanatının en önemli temsilcilerinden biri oldu. 

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle yeni bir yazı dizisine başlıyor. “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.