Kağıt Dokumayla Tasarımlar

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 18 Kasım 2020 / 13.00

Gördüğümüz nesne ve objelerin dokusunu dokunmadan anlayabilir miyiz? Gözümüzde farklı, dokunduğumuzda farklı etki yaratan tasarımlar yaratabilir miyiz? Sanatçı Noor Ali Chagani’nin el yapımı minyatür tuğlalardan oluşturduğu Asılı Kilim eserinden ilhamla kâğıttan örgü dokumalar yaratıyoruz. Atölyede renkli fon kartonu kullanarak, dokuma tekniği ile çalışıyor, iç içe geçen renkli kağıtları dokuyarak üç boyutlu tasarımımızı oluşturuyoruz. 

İlişkili SergiMinyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür

Malzemeler
Renkli kartonlar
Makas
Yapıştırıcı
Cetvel

Süre: 40 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 50 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kuyunun Yanında

Kuyunun Yanında

Tadeusz Ajdukiewicz Doğu’yu, 1877’de, Władysław Branicki’yle birlikte çıktığı Suriye, Mısır, Türkiye ve Kırım turunda keşfetti. Bu deneyim onda derin bir etki yarattı, yaşamının sonuna kadar da Doğulu temaları kullanmayı sürdürdü. 

Mangala Oyunu

Mangala Oyunu

Doğu’ya özgü giysileri içindeki bu üç figür, egzotik bir manzara önünde nargile içip mangala oynarken görülüyor. 1739 tarihli kraliyet koleksiyonları envanterleri, bu grubun üyelerini sarayın haremağası Matthias ve iki odalık olarak tanımlıyor.

Padişahın Emriyle

Padişahın Emriyle

Resimde Żmurko bir harem odasının egzotik imgesini, parlayan kumaşlar, saçılmış mücevherlerle birlikte sunuyor, burayı “padişahın emriyle” öldürülmüş bir odalığın heykeli andıran güzel bedeni için bir dekor olarak kullanıyor.