Kilden Efsanevi Ağırlıklar

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 27 Mayıs 2023 / 13.30
  • 10 Haziran 2023 / 13.30
  • 17 Haziran 2023 / 13.30

Zeus’un sinirlendiğinde insanların üzerine yıldırımlar yollamak için kullandığı kartallar, Büyük İskender’in bir general ile savaşmaya gönderdiği aslanı ya da binlerce atı olduğu rivayet edilen kral Erichthonius’un atlarından biri... Bunlar, kurşun ağırlıklar üzerinde karşımıza çıkan efsanevi sembollerden yalnızca birkaçı. Bu atölyede çocuklar rehber eşliğinde Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisini geziyor, çeşitli efsanelerin ve kent hikâyelerinin betimlendiği kurşun ağırlıkları inceliyor. Ardından, kendilerini 2500 yıl önce Anadolu’daki bir kent devletinin tüccarı olarak hayal eden çocuklar, kil hamuruna şekil vererek hayallerindeki efsanenin sembolleriyle ağırlıklar tasarlıyor.

Kontenjan: 15 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Türkiye’den Jameel Ödülü’ne Aday Olmuş Beş Sanatçı

Türkiye’den Jameel Ödülü’ne Aday Olmuş Beş Sanatçı

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz

Tasarım Dehası: Ivan Chermayeff

Tasarım Dehası: Ivan Chermayeff

Yirminci yüzyılın en büyük grafik tasarımcıları arasında sayılan ve ortağı Tom Geismar’la dünyanın belleğinde yer etmiş sayısız ünlü tasarıma imza atan Ivan Chermayeff geçtiğimiz günlerde hayata veda etti.

Gerçekler Acıtır!   Küratör Anlatıyor: Günümüz İmgeleri

Gerçekler Acıtır! Küratör Anlatıyor: Günümüz İmgeleri

Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin eserlerinin önemli bir bölümü sosyo-politik, ekonomik ve kültürel çağdaş gerçeklerin çoğunlukla acı verici yönleriyle uğraşıyor, bu konuda bir farkındalık yaratıyor, bize sesleniyor, bizi uyarıyor, tartışma yaratıp bize yeni yorumlar sunuyor.