Pera Engelsiz
Bu atölyede öğrenciler, Gelecek Hatıraları sergisine yönelik, eğitmen eşliğinde yapılan sergi turundan sonra önceden hazırlanmış linol kalıpları kullanıyor. Öğrenciler, Taner Ceylan’ın sergideki Duvar adlı eserinden ilhamla linolyum tabakalar üzerindeki çini motiflerini diledikleri renklerde boyayarak geniş bir kumaş zemin üzerine baskı yapıyor. Atölye, öğrencilerin odaklanma ve bir arada çalışma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.
İlişkili Sergi: Gelecek Hatıraları
Eğitmen: Müge Isıgöllü Sedola
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 10 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi ve rezervasyon için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Martín Zapater y Clavería 12 Kasım 1747’de Zaragoza’da doğdu. Mütevazı bir tüccar ailesine mensuptu; hali vakti yerinde akrabası Juana Faguás ve kızı Joaquina de Alduy tarafından evlat edinildi. 1752-1757 yılları arasında Zaragoza Escuelas Pías okulunda Goya’yla birlikte okudu; bu dönemde başlayan dostlukları Zapater’in 1803’teki ölümüne kadar devam etti.
Resimdeki kişi, delici bir bakışla seyirciye bakarken, dörtte üç konumda resmedilmiştir. Resmin arka planı gri; boğa güreşçisinin giysisi, saçları ve başlığı ise siyahtır. Yakanın ve dantel süsün beyazı göz alıcıdır ve tenin solgun pembesi içinde, dudaklar, yanaklar ve burundaki bazı daha yoğun, küçük fırça vuruşları dikkati çeker.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)