Müzede Drama: Topraktan Vitrine

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 30 Eylül 2023 / 13.30

Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisine özel olarak tasarlanan atölye ile çocuklar sosyal-duygusal öğrenme süreçlerine aktif olarak dahil oluyor. Canlandırma ve doğaçlama içeren oyunların yer aldığı çalışma sergi salonunda başlayarak atölye alanında devam ediyor. Çocuklar; binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşmış objelerin, arkeologlarca keşfedilip sergilenen birer esere dönüşme sürecini, çeşitli yaratıcı drama teknikleri eşliğinde canlandırıyor. 

Atölye yürütücüsü: Gül Bulut – MÜZ e.d.e. (Eğitim Drama Etkinlik)
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 120 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Pera Müzesi, 2014′ten bu yana eleştiri ve inceleme yazılarının yanı sıra çeviriler aracılığıyla internet mecralarında nitelikli ve kapsamlı bir kültür gündeminin izini süren vesaire iş birliğiyle yeni bir yazı sunuyor.  Keyifli okumalar dileriz!

Öğrendiğim 10 Şey: Narın Rengi

Öğrendiğim 10 Şey: Narın Rengi

Narın Rengi’nin yönetmeni Sergey Parajanov, Gürcistan’ın Tiflis şehrinde doğmuş olsa da, aslen Ermeni’ydi. Sayat-Nova ile kendini ruhen yakın hisseden Parajanov, çok sayıda kültüre ev sahipliği yapan Transkafkasya ile arasındaki bağ sebebiyle, ozanın yaşamını beyaz perdeye aktaracak ideal sanatçı olduğuna inanıyordu

Sonsuz bir ihtimal olarak Mavi

Sonsuz bir ihtimal olarak Mavi

Yves Klein’ın mavi pigmentlerini akla getiren bir rengin perdeyi boylu boyunca kapladığını düşünün. Neredeyse 80 dakika boyunca mavinin tonlarında en ufak bir oynama olmasa bile, zihnimiz durduğu yerde durmuyor. Sabit bir maviliğe ne kadar uzun süre bakabiliriz? Mavi tonlar titreyerek, kendi gölgelerini yaratarak bize oyunlar oynamaz mı? Maviden gözlerimiz kamaşmaz mı?