Nasıl Bir Yer? Kolektif Enstalasyon

Pera Yetişkin

  • 12 Temmuz 2024 / 19.00
  • 26 Temmuz 2024 / 19.00
  • 16 Ağustos 2024 / 19.00

Kentlerin geçmişten günümüze taşıdığı değerler üzerine odaklanılan atölyede, kent kültürü ve kimliğini oluşturan donatı elemanları üzerinden İstanbul yeniden yorumlanıyor. Farklı katılımcılarla üç oturumda gerçekleşecek atölyenin sonunda kumaş ve tüllerle oluşan, kolektif bir İstanbul anlatısı ortaya çıkıyor. Bu anlatı Ters Yüz PƎRⱯ sergisinin ziyaretçileri eserlerle etkileşim kurmaya davet eden ve süreç odaklı yapısına dahil oluyor. Her bir atölye sonunda birbirine eklenerek büyüyen eser, sergi boyunca Pera Öğrenme atölyesinin duvarında sergileniyor.

Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Sina Çölünde Bir Yalnız Kartal

Sina Çölünde Bir Yalnız Kartal

John Frederick Lewis en önemli Viktorya dönemi Britanyalı Oryantalist sanatçılarından biri olarak kabul edilir. Pera Müzesi’nde 2008 yılında Tate Britain işbirliğiyle düzenlenen Doğu’nun Cazibesi sergisinde Lewis’ın eserleri sergilenmişti. 

Stephen Chambers "Büyük Ülke"

Stephen Chambers "Büyük Ülke"

Kraliyet Sanat Akademisi, Stephen Chambers’a Ana Galeriler’in Weston Salonları’nda düzenlenecek, temalı bir sergi için yeni işler üretme fırsatı sunduğunda sanatçı baskıya ve onun sunduğu imkânlara yöneldi.

Bir Hançer Tarihi

Bir Hançer Tarihi

Manzaralar, baskılar ve illüstrasyonlar yapan Henryk Weyssenhoff, yaratıcı enerjisinin büyük bölümünü Belarus’un, Litvanya’nın ve Samogitya’nın gerçekçi manzaralarını yapmaya harcadı.