Origamiden Fincan Tasarımı

Pera Çocuk
10-12 Yaş

Kesme ve yapıştırma işlemi yapılmadan tek parça kağıdı katlayarak figür yapılmasına origami deniyor. Origami ile kağıttan fincan yapabileceğini biliyor muydun? Dosya kağıdını katlama adımlarını takip ederek Kahve Molası isimli sergideki eserler gibi kulpsuz bir fincana dönüştürebilirsin. Tamamladıktan sonra fincanını istediğin gibi süsleyip boyayabilir, belki bir kulp veya bardak altlığı da ekleyebilirsin. Eserini sosyal medyada paylaşmak istersen #PeraÖğrenme etiketini kullanmayı unutma...

İlişkili Sergi: Kahve Molası

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme 

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.