Parça Parça Hareket ve Dans!

Pera Çocuk
10-12 Yaş

Hip-hop müziği eşliğinde oyunla dans koreografisi yaratmaya ne dersin? Ailedeki herkes bu oyuna dahil olabilir. Küçük kağıtlara sağ-el, sol-bacak, sol-omuz, sağ-diz gibi hareket eden beden parçalarını yönleriyle birlikte yazıp bir kasede karıştır. Ardından sırayla herkes 10 kağıt parçası seçip, hareketlerini düşünerek dans figürlerini oluşturabilir. Bu hareketleri müziği açıp önce yavaş yaparak denemeye başlayabilir, sonra hareketleri birleştirince nasıl hızlı yapabileceğini keşfedebilirsin. Dansını videoya çekip paylaşmak istersen #PeraÖğrenme etiketini kullanmayı unutma...

İlişkili Sergi: Duvarların Dili

Resimleyen: İpek Kay
Oyun Yazarı: Neray Çeşme

Bu program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümüne özel, dijital sergilerimizden esinlenerek hazırlanmıştır.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.