Tam Yerinden sergisini rehberli sergi turu ile keşfeden öğrenciler, İstanbul’un etkileyici panoramik manzara resim ve fotoğrafları arasında geçmişe doğru bir yolculuk yapıyor. Atölye çalışmasında öğrenciler sergiden ilhamla rengarenk manzaralar yaratıyor. Renkli elişi kağıtları ve toz pastel boyalar kullanarak oluşturdukları kent manzarası elementlerini kartonlar üzerine yapıştıran çocuklar, panoramik manzaraları renkli bir şekilde yeniden yorumluyor.
Hafta İçi Yüz Yüze Öğrenme Programı
Perşembe
10.30-12.00
13.30-15.00
İlişkili Sergi: Tam Yerinden: İstanbul’a Panoramik Bakışın Tarihi
Özel okulların rehberli tur ve atölye çalışmasına kişi başı katılım bedeli: 75 TL
Devlet okulları için rehberli tur ve atölye çalışması bedelsizdir.
En az 10 en fazla 30 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gereklidir.
1857’de Beyoğlu Postacılar Caddesi’nde “El Chark Societe Photograhic” adlı bir stüdyo açan levanten kökenli Pascal Sébah, 1860 yılında fotoğraf tekniğini iyi bilen ve bu alanda Paris’te çalışmalar yapmış A. Laroche adında bir Fransızla birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Rus Elçiliği’nin bitişiğindeki stüdyosuna taşınır...
Bilgisayarları beni kızdıran, güldüren dostlarım gibi görüyorum. Bu yüzden Behar’ın koca bir salonda dans ederek temizlik yapan robotlarını görünce, hem ıssız bir odada yalnız kaldıklarını görüp üzüldüm, hem de neşeyle dans etmelerinden keyiflerinin yerine olduğunu hissedip sevindim.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)