Sır Altı Boyama ile Bitkisel Formlar

Pera Yetişkin

  • 19 Temmuz 2024 / 19.00

Ters Yüz PƎRⱯ sergisini rehber eşliğinde gezen katılımcılar, serginin Küreseller bölümünde, yerel-küresel ikilikleri barındıran bir sembol olarak guzmanya bitkisinin kullanıldığı guzmania2103 yerleştirmesinden ilham alıyor. Gündelik yaşamda, şehir içinde sıklıkla karşılarına çıkan bitkisel formları farklı bir gözle yeniden yorumlayan katılımcılar, çizimlerini bisküvi seramik tabaklar üzerine aktarıyor. Aktarılan çizimler, seramik dekorasyon tekniklerinin uygulanmasının ardından sırlanıyor. 

Not: Katılımcılar; fırınlanmaya gönderilecek seramik tabaklarını, kendileriyle paylaşılacak saat ve tarih aralıkları içerisinde müzeden teslim alabilir.

Atölye Yürütücüsü: Damla Yeşiloğlu
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Damla Yeşiloğlu Hakkında
Damla Yeşiloğlu (1977, İstanbul), 2002 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında, “Türk Seramiğinde Enstalâsyon” başlıklı teziyle Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladı.  Seramik eğitmenliğinin yanı sıra 2009 yılında Damlart Markasını oluşturdu.  Bauhaus ekolünden çıkışlı işlevsel günlük hayata yönelik seramik ve porselen el yapımı tasarım işlerini üretmeye devam ederken, Kavramsal Sanat ve Enstalasyona yönelik Heykel çalışmalarını atölyesinde halen sürdürmektedir.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Zamane Öyküleri: Cihangir <br>Özge Baykan Calafato

Zamane Öyküleri: Cihangir
Özge Baykan Calafato

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Özge Baykan Calafato’nun öyküsü “Cihangir” ile devam ediyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Zamane Öyküleri: Felis <br> Hande Ortaç

Zamane Öyküleri: Felis
Hande Ortaç

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Hande Ortaç’ın öyküsü “Felis” ile devam ediyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Paula Rego İstanbul’da!

Paula Rego İstanbul’da!

Biz, yani ben ve okul arkadaşlarımdan bazıları, Paula Rego’yu biliyorduk. İtiraf etmeliyim, ben Rego’nun nereli olduğunu bilmiyordum, Portekiz’in Avrupa’nın neresinde yer aldığını da.