Sünger Baskı

Pera Çocuk
7 - 12 Yaş

  • 24 Temmuz 2020 / 14.00
  • 26 Ağustos 2020 / 14.00

Çocuklarla Amerikan pop sanatının en ikonik isimlerinden biri olan Andy Warhol’un pop sanatı ve serigrafi baskı tekniği hakkında bilgi ediyoruz. Sanatçının eserlerini dijital ortamda rehber eşliğinde deneyimliyoruz.

Aynı zamanda Andy Warhol’un yeğeni James Warhola’nın 7–12 yaş grubu çocuklar için yazdığı Uncle Andy’s, A Faabbbulous Visit with Andy Warhol (Andy Amcanın Evi – Andy Warhol ile Müttthişş Bir Ziyaretadlı kitabını hep birlikte inceliyoruz.

Ardından bulaşık süngeri ve akrilik boya ile kağıt üzerine baskı atölyesinde, tekrarlanan renk ve desenlerin oluşturduğu kompozisyonları keşfediyoruz.

İlişkili SergiAndy Warhol, Herkes için Pop Sanat

Malzemeler
Resim kağıdı
Bulaşık süngeri
Akrilik ya da guaj boya
Boya fırçası
Önlük

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 20 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Sünger Baskı

Çocuklarla Amerikan pop sanatının en ikonik isimlerinden biri olan Andy Warhol’un pop sanatı ve serigrafi baskı tekniği hakkında bilgi ediyoruz. 

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.