Tangram ile Bizans Motifleri

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 27 Ocak 2022 / 11.00
  • 29 Ocak 2022 / 14.00
  • 2 Şubat 2022 / 14.00
  • 4 Şubat 2022 / 14.00

Bizans motiflerinde genellikle insan figürleri ve geometrik ögelerin kullanıldığını biliyor muydunuz? Sergide yer alan Bizans motiflerinin renk ve şekillerini inceliyoruz. Bizans sanatında, mimarisinde, kıyafetlerinde, kitap süslemelerinde karşımıza çıkan canlı ve rengarenk desenlerden ilhamla, atölyede mıknatıslı yüzey üzerinde manyetik tangram ile güncel motiflerimizi oluşturuyoruz. Ardından renkli boyalarla geometrik şekillerden oluşan kompozisyonumuzu çizerek tasarlıyoruz. Atölyede mimari motifler hakkında bilgi ediniyor, analitik düşünme yeteneğimizi ve hayal gücümüzü geliştiriyoruz.

İlişkili Sergi: İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları, 1800–1955

Malzemeler  (Kit ile gönderilecektir)
Manyetik Tangram
Mıknatıs Plaka
Resim Defteri
Keçeli Kalem

Yaş Grubu: 7-12 yaş
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 10 kişi 

Atölye Başına Katılım Bedeli: 130 TL

Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

Önemli Bilgilendirme: Satın alan herkese kargo ile bir paket gönderilecektir. Paketin içinde atölye için gerekli malzemeler bulunmaktadır.

Atölye malzemelerini size ulaştırabilmemiz için biletinizi satın aldıktan sonra, referans numaranızla birlikte, isim-telefon, kargo adresi ve e-posta adresinizi ogrenme@peramuzesi.org.tr adresine iletmelisiniz.

Kargo: Bilet fiyatına kargo ücreti dahildir. Kargo Pera Müzesi tarafından gönderilecektir. Ortalama kargo süresi İstanbul için 3 iş günü, diğer şehirler için 5 iş günüdür. Kargo şirketinden kaynaklı gecikmelerden Pera Müzesi sorumlu tutulamaz. İade veya değişiklik yapılmamaktadır.

PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.