Toprak Anadan Palete: Tempera Boya

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 16 Eylül 2023 / 13.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisindeki eserleri rehber eşliğinde gezen çocuklar, atölyede masal anlatımı yöntemiyle bir zaman tüneline giriyor ve boya üretiminin tarihçesini öğreniyor. Ardından yağlı boya öncesi dönemde, eski insanların yaptığına benzer şekilde, bitki ve baharat tozu gibi doğal malzemelerle boyalar üreten ve sergide karşılarına çıkan motifleri çizen çocuklar, bunları ürettikleri boyalarla renklendiriyor.

Atölye Yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Sıçan Kabilesi  <br> Sim Chi Yin

Sıçan Kabilesi
Sim Chi Yin

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. 

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Giacometti Paris’te

Giacometti Paris’te

Serginin ikinci bölümü Alberto Giacometti’nin 1922-1935 arasında, Post-Kübist sanatçılar ve Gerçeküstücü akımla ilişkisi, Paris’te yaptığı önemli bir heykel grubu, Paris’teki ilk yıllarını ve dönemin sanat sahnesinde oynadığı belirleyici rolü açığa vuruyor.