Üç Boyutlu Mimari Tasarım

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 26 Ocak 2022 / 14.00
  • 28 Ocak 2022 / 14.00
  • 3 Şubat 2022 / 11.00
  • 5 Şubat 2022 / 14.00

Etrafınızdaki binaların kaç yaşında olduğunu hiç düşündünüz mü? Eski ve yeni binalar arasında nasıl farklar gözlemliyorsunuz? Bizans mimarisi, sanatı ve tarihinin çeşitli ögelerinin son yetmiş yılda popüler kültürün farklı dallarında nasıl yeniden üretildiğini araştıran sergiyi geziyor, dünyanın en büyük anıtlarından biri olarak kabul edilen Ayasofya’yı ve İstanbul’un ışıltılı mimari ögelerini inceliyoruz. Atölyede; sergideki kurgusal mimari örneklerden ilhamla, mimari tasarımlarımızı çizerek hazırlıyor, ardından çalışmamızı çubuklarla 3 boyutlu hale getiriyoruz. Bu atölye kapsamında, görsel algımızı, ince motor becerimizi, dokunsal algımızı, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı geliştiriyoruz.

İlişkili Sergi: “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!”: Popüler Kültürde Bizans

Malzemeler  (Kit ile gönderilecektir)
Bambu Çubuklar
Resim Defteri
Keçeli Kalem
Kuru Kalem

Yaş Grubu: 9-12 yaş
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 10 kişi 

Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

Önemli Bilgilendirme: Satın alan herkese kargo ile bir paket gönderilecektir. Paketin içinde atölye için gerekli malzemeler bulunmaktadır.

Atölye malzemelerini size ulaştırabilmemiz için biletinizi satın aldıktan sonra, referans numaranızla birlikte, isim-telefon, kargo adresi ve e-posta adresinizi ogrenme@peramuzesi.org.tr adresine iletmelisiniz.

Kargo: Bilet fiyatına kargo ücreti dahildir. Kargo Pera Müzesi tarafından gönderilecektir. Ortalama kargo süresi İstanbul için 3 iş günü, diğer şehirler için 5 iş günüdür. Kargo şirketinden kaynaklı gecikmelerden Pera Müzesi sorumlu tutulamaz. İade veya değişiklik yapılmamaktadır.

PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Mark Požlep

Mark Požlep

Balkanlardan Gelen Soğuk Hava sergisi kapsamında sergide yer alan sanatçıların eserlerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu kez 1981, Slovenya doğumlu Mark Požlep’in sergideki “Cennetten de Garip” adlı eserini ele alıyoruz. 

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi?

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi?

Müzemizin cephesinde yer alan dev boyutlu fotoğrafı fark ettiniz mi? “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisi kapsamında sergide yer alan sanatçıların eserlerini paylaşmaya devam ediyoruz. 

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.