Yaratıcı Dans ve Hareketle Keşif

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 22 Temmuz 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden yola çıkarak tasarlanan bu atölyede geçmişten kalan ve Göbeklitepe, Karahantepe ve Sayburç’ta yer alan taş heykellerin etkileyici fotoğraflarının uyandırdığı duygular, yaratıcı dans ve bedensel hareketle farklı bir ifade aracı buluyor. Sergideki insan ve hayvan figürlerinden oluşan esrarengiz imgelerin rehberliğinde çocuklar, heykel ve figürlerin formunu dans aracılığıyla bedenlerinde yeniden canlandırıyor.

Atölye yürütücüsü: Aslınur Sarıca
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 60 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

18. ve 19. Yüzyıl Resimlerinde İstanbul’un Tarihi Yarımadası

18. ve 19. Yüzyıl Resimlerinde İstanbul’un Tarihi Yarımadası

19. yüzyıla kadar siyasi otoritenin merkezi Topkapı Sarayı, klasik Osmanlı ve Bizans mimarisinin görkemli örnekleriyle tüm imparatorluğun kalbi gibidir Tarihi Yarımada. Osmanlı İmparatorluğunu yakından tanımak isteyen her batılı, resimler yoluyla da olsa Tarihi Yarımada’yı görmelidir önce. 

Deli Kralın Huzuruna Kabul

Deli Kralın Huzuruna Kabul

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor. Sanatçının, Osmanlı’nın İngiltere’ye gönderdiği ilk elçi Yusuf Agah Efendi yorumlarını, her ay Pera Müzesi Blog’undan takip edebilirsiniz.

Haliç

Haliç

Batılı ressamların İstanbul’u konu alan resimleri söz konusu olduğunda Haliç çok özel bir yere ve öneme sahiptir. Topkapı Sarayı ve anıtsal yapıların yer aldığı Tarihi Yarımada’yla, batılıların konakladığı, yabancı elçiliklerin yer aldığı Galata’yı birbirinden ayıran bu su kütlesi, geçişimli bir sınır gibidir adeta.