Yaratıcı Dans ve Hareketle Keşif

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 22 Temmuz 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden yola çıkarak tasarlanan bu atölyede geçmişten kalan ve Göbeklitepe, Karahantepe ve Sayburç’ta yer alan taş heykellerin etkileyici fotoğraflarının uyandırdığı duygular, yaratıcı dans ve bedensel hareketle farklı bir ifade aracı buluyor. Sergideki insan ve hayvan figürlerinden oluşan esrarengiz imgelerin rehberliğinde çocuklar, heykel ve figürlerin formunu dans aracılığıyla bedenlerinde yeniden canlandırıyor.

Atölye yürütücüsü: Aslınur Sarıca
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 60 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Saraybosna Günlükleri

Saraybosna Günlükleri

Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi sergimiz, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in sanatına odaklanıyor.

Tarkovsky: Zamanın İzleri

Tarkovsky: Zamanın İzleri

"Tarkovsky’nin ilk filmlerini keşfetmem, tam bir mucizeydi. Kendimi daha önceden hiç anahtarlarına ulaşamadığım bir kapının önünde buldum. Her zaman açıp ötesine geçmek istediğim bir kapı… Sonunda biri, nasıl söyleyeceğimi bilemediğim şeyleri ifade etmişti. Benim için Tarkovsky en büyük film yapımcısıdır.” 

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri:  Cadıların Güneşi <br> Mehmet Berk Yaltırık

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Cadıların Güneşi
Mehmet Berk Yaltırık

Eylül güneşi altında, ziyadesiyle kızgın sac misali ateş saçan kayalıklardan geçiyorum. Uzaktan uzağa fark edilen çizgiler ve çatlamış kayalar haricine tek bir ağaç, tek bir ot yok.