Yaratıcı Drama: Gerçeklik Labirentine Yolculuk

Öğretmenler

  • 7 Ocak 2021 / 19:00

Bu atölyede farklı disiplinlerden öğretmenlerle, kristallerin büyülü dünyasından yola çıkarak bir durumun farklı bakış açılarından, farklı perspektiflerden ele alınmasını amaçlıyoruz. Atölye süresince şeffaflığın, matlığın, parlaklığın ya da saydamlığın hangi yaşam durumlarına denk geldiği, söz konusu durumların gerçekliğin bozulmuş halleri mi yoksa insanların bakış açıları mı olduğu sorularını drama yöntemi ve teknikleriyle ele alacağız. 

Müzede bulunan sanat eserlerini rol oynama, doğaçlama donuk imge gibi drama teknikleriyle ele alacağız. Aynı zamanda kristaller üzerinden toplumsal yaşamdaki, çevremizdeki değişimler üzerinde durarak, söz konusu değişimlerin kişileri ve toplumu nasıl biçimlendirdiğini tartışacağız. Öğretmenlerle aynı zamanda etkili bir sınıf dışı öğrenme yöntemi olan yaratıcı dramanın hem yüz yüze hem de çevrimiçi müze ortamlarında nasıl kullanılacağına ilişkin ipuçları edineceğiz.

İlişkili Sergi: Kristal Berraklığı

Malzemeler
A4 Kağıt
Kalem  

Eğitmen: Gökhan Karaosmanoğlu

Kontenjan: 50 kişi
Süre: 90 dakika 

Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.
Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gerekmektedir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.