Bilim Kahramanları ile STEAM Atölyeleri

13 Mart 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında, Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle, 6-11 yaş grubuna yönelik çevrimiçi “Roket Arabam” ve “Dans Eden Robotlar” atölyeleri gerçekleştiriyor. Katılımcılar, temel fen kavramları hakkında bilgi ediniyor, basit malzemeleri kullanarak kendi mühendislik tasarımlarını üretiyor.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

13 Mart

11.00 Roket Arabam

13.30 Dans Eden Robotlar

Zamane Öyküleri: Cihangir <br>Özge Baykan Calafato

Zamane Öyküleri: Cihangir
Özge Baykan Calafato

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Özge Baykan Calafato’nun öyküsü “Cihangir” ile devam ediyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

 

Yüz Yüze

Yüz Yüze

Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.