Kaçış Oyunu: Geleceğin Mirası

27 Ocak - 19 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 27 Ocak 2023 - 19 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrimiçi kaçış oyunları düzenliyor. Katılımcılar, Pera Müzesi’nin koleksiyon sergilerini bulmacalar aracılığıyla keşfediyor ve sergilerle bağlantılı şifreleri çözüyor.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi ile Creative Business Network iş birliğinde, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa koordinasyonunda yürütülen InnoMaDE (Dijital Bir Avrupa için Yenilikçi Müzeler) projesi kapsamında yetişkinlere yönelik hazırlanan çevrimiçi oyunda, takımlar halinde şifreleri çözüp görevleri tamamlıyor ve insanlığın Yapay Zeka ile savaşından galip çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz. Sergileri; çevrimiçi ziyaret ediyor, müzenin izleyicisi olmakla kalmıyor ve sanat eserlerini kurtarma serüvenine dahil oluyoruz. Pera Müzesi’ndeki bu etkileyici çevrimiçi maceraya davetlisiniz!

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon gereklidir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden oyun yöneticisi rehberliğinde gerçekleşecek etkinlikte, kamera ve mikrofonlarınızın açık olması gerekmektedir. Bu etkinlik Erasmus+ Programı tarafından desteklenmektedir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

 

 

22 Mart

19.00 Geleceğin Mirası

20.30 Geleceğin Mirası

29 Mart

19.00 Geleceğin Mirası

20.30 Geleceğin Mirası

6 Nisan

20.30 Geleceğin Mirası

7 Nisan

20.30 Geleceğin Mirası

11 Nisan

20.30 Geleceğin Mirası

12 Nisan

20.30 Geleceğin Mirası

19 Nisan

20.30 Geleceğin Mirası

Zamane Öyküleri: Cihangir <br>Özge Baykan Calafato

Zamane Öyküleri: Cihangir
Özge Baykan Calafato

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Özge Baykan Calafato’nun öyküsü “Cihangir” ile devam ediyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Modernite  Moderni İnşa Etmek / Moderni Yeniden Biçimlendirmek

Modernite Moderni İnşa Etmek / Moderni Yeniden Biçimlendirmek

Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.

Bir Elçinin Seyahati

Bir Elçinin Seyahati

Hikâye 1709 yılında İsveç Kralı Demirbaş Şarl’ın ( XII. Karl) Rus Çarı Petro’dan kaçarken Osmanlı’ya sığınması ile başlıyor. İsveç Osmanlı’ya borçlanıyor, bu sırada Osmanlı stratejik bir değişiklik yapıyor ve artık Avrupa’ya elçi yollamaya başlıyor… Tarihi metin ve sefaretnamelerden yola çıkarak Oryantalist Resim Koleksiyonu yöneticimiz Barış Kıbrıs kaleme aldı.